Чому Кремль закриває проект «Новоросія» (огляд преси)

default/Чому Кремль закриває проект «Новоросія» (огляд преси)
Зберегти
Вигляд

На думку The Financial Times cаміт Східного партнерства у Ризі «може продемонструвати низькі амбіції Євросоюзу на сході та збільшити незадоволення в України, Молдови та Грузії, які схопились за партнерство з ЄС із найбільшим ентузіазмом». «Попередні висновки, які бачила газета, вказують, що ці країни поїдуть з Риги без тих призів, які могли б переконати їхніх громадян у вигодах від партнерства з ЄС. Саме у той час, коли вони зазнають тиску з Москви з вимогою стати союзниками Росії. Мова йде про безвізові подорожі та чітке визнання, що якогось дня ці країни можуть стати членами ЄС», - пише The Financial Times. «Молдова виграла бажаний безвізовий режим минулого року. Надії Грузії та України отримати теж саме в Ризі були розтоптані. Брюссель каже, що потрібно більше технічної підготовки. Але у приватних розмовах, країни ЄС бояться потоку українських біженців».

«Новоросія виявилась геополітичною химерою, народженою на нарадах у Кремлі та на Старій площі. Таким же пластмасовим новоутворенням, як і придумана кількома роками раніше «суверенна демократія». Проект провалився на практиці – відповідно, зникло і його теоретичне обґрунтування. Причому давно: навіть саме слово зникло з радарів ще перших Мінських угод. А як все добре починалось, коли Володимир Путін особисто ввів термін «Новоросія» в обіг і придворні історики з надмірним ентузіазмом один поперед одного кинулись писати історію вигаданої країни, повторюючи шлях авторів «Короткого курсу історії ВКП(б)», який мав слабке відношення до справжньої біографії партії більшовиків. Згортання проекту, якщо воно, звичайно, не зірветься, - це поразка Кремля, яка буде видана за перемогу та прояв гуманізму», - вважає один із керівників Московського Центру Карнегі Андрій Колесников.

«У середу бойовики Ісламської держави вдерлись у історичне місто в центральній Сирії Пальміра і до вечора взяли його під повний контроль…Ця перемога дала бойовикам ще один стратегічно важливий приз за останні 5 днів, після того як угруповання захопило іракське місто Рамаді. Пальміра відома як місце, де збереглись одні з найкращих в світі пам’ятки античності. Але тут також є похмура сучасна будівля тюрма Тадмур, де сирійських дисидентів утримували протягом десятиліть», - повідомляє The New York Times. Видання висловлює занепокоєння тим, що як і в інших захоплених містах Сирії та Іраку стародавні пам’ятки та скульптури будуть зруйновані, адже їхнє збереження бойовики вважають ідолопоклонством.

«Нові розсекречені документи з пакистанського будинку, де у 2011-му був вбитий Осама бін Ладен, доводять, що покійний лідер аль-Кайди мав вражаючу англомовну бібліотеку. У ній були книги Ноама Хомського, Боба Вудворда і навіть Девіда Рея Гріффіна – прихильника ідеї, що 11 вересня було змовою. Але ті матеріали, які в середу оприлюднив офіс Директора Агентства Національної Безпеки є тільки частиною того, що було знайдено у будинку. Насправді є сумнозвісна знахідка, яку американський уряд не хоче показувати – це колекція порнографії», - пише The Washington Post. У журналістів немає інформації кому належали порнографічні матеріали – бін Ладену, чи людям із його оточення.