УКРАЇНА

Чому уряд вирішив переглянути систему субсидій та які зміни чекають на першачків?

8 травня, 2018 01:07
УКРАЇНА/Чому уряд вирішив переглянути систему субсидій та які зміни чекають на першачків?
Зберегти
Вигляд
Міністерство юстиції таки затверило новий порядок зарахування першачків до школи. Він набуде чинності із 8 травня і ним гарантовано, що кожен матиме право обрати школу, яка знаходиться найближче до дому.

Міністерство юстиції таки затверило новий порядок зарахування першачків до школи. Він набуде чинності 8 травня і ним гарантовано, що кожен матиме право обрати школу, яка знаходиться найближче до дому. Ця новація покликана вирівняти школи і усунути поділ на елітні та заклади-аутсайдери. Та нові правила зарахування можуть створити проблеми в густонаселених мікрорайонах великих міст.

Про ключові зміни для першачків та можливе вирішення питання перезавантаженості шкіл у великих містах говоримо у програмі «Реформа» о 21:00 на Громадському із керівником експертної групи Директорату дошкільної і шкільної освіти МОН Володимиром Божинським та директором школи №148 (м. Київ) Сергієм Горбачовим.

Також в ефірі: 

Уряд затвердив положення про порядок призначення житлових субсидій, суттєво змінивши правила надання державної допомоги для оплати житлово-комунальних послуг. У Міністерстві соціальної політики не готові зараз сказати скількох субсидіантів зачепить новий порядок та який буде економічний ефект від такого рішення. Але наполягають — зміни були необхідні, щоб люди, доходи яких дозволяють платити повну вартість комунальних послуг, не зловживали допомогою держави. Чому уряд вирішив переглянути систему надання субсидій та чи є це рішення відновленням соціальної справедливості — дивіться в інтерв’ю з директором Департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики Віталієм Музиченком.

Із координаторкою комунальних та енергетичних програм Громадської мережі «Опора» Тетяною Бойко в студії оцінимо наскільки добре продуманим було рішення уряду та наскільки воно може бути фундаментом для запровадження монетизації субсидій на рівні споживачів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 способів утратити субсидію: як змінюється система надання державної допомоги

Програма «Реформа» присвячена трансформації українського суспільства і виходить в прямому ефірі на Громадському щопонеділка о 21:00. Ведучий програми Андрій Андрушків запрошує на ефір реформаторів від влади і громадськості, аналітиків та чиновників, аби розуміти реальний хід реформ.

Також дивіться: «Громадське.Схід»«Громадське.Крим»

«Громадське.Світ»«Простономіка».

Громадське є першим мультимедійним ЗМІ, створеним громадською організацією, що заснована та керується журналістами. Телеканал мовить цілодобово через супутник ASTRA-4А у відкритому доступі та в більш ніж 80 кабельних та цифрових мережах.

Місією Громадського є створення інформаційного простору, що сприяє розвитку сталого суспільства та активної особистост

Пов`язані новини