Матеріал є частиною спецпроекту

«Поза сходом і заходом»: дослідницький проект hromadske та LSE про ставлення українців до історії

Як працювала цензура після аварії на ЧАЕС? Що саме засекречували? Екссекретар парткому ЧАЕС і заступник директора станції Сергій Парашин пояснює, чому в Києві, попри загрозу радіації, проводили Першотравневу демонстрацію і чому, на його думку, саме відкриття інформації стало ще однією причиною розпаду СРСР.

Ще одна героїня, Тетяна Ларіна, яка працювала науковим оглядачем Радіо-телеграфного агентства України (РАТАУ, тепер — Укрінформ) і висвітлювала тему ЧАЕС задовго до аварії, розповіла про свою роботу в районі реактора відразу після катастрофи і про те, як насправді мало знали про радіаційне забруднення у той час.

Дивіться нове відео дослідницького спецпроєкту hromadske і LSE «Поза сходом і заходом» про ставлення українців до історії.

«Поза сходом і заходом»: спільний дослідницький спеціальний проект hromadske та London School of Economics про ставлення українців до історії. Що робить hromadske: знімає 15 відео про історію – українську і світову. Що робить LSE: аналізує реакцію українців на конкретні події в історії країни та світу за участі українських та британських соціологів, працюючи з фокус-групами, досліджуючи соцмережі. Результати будуть оприлюднені у 2020-му році і повинні стати матеріалом для українських медіа та суспільства. На етапі проведення соціологічних досліджень та обрання тем нас консультували провідні українські історики — Сергій Плохій, Ярослав Грицак і Сергій Єкельчик.

Завдання проекту: завдяки візуальному сторітелінгу шукати шляхи для подолання поляризації суспільства і повернути медіа роль майданчика для конструктивної дискусії. 

Проект здійснюється в межах інноваційної програми «Арена» London School of Economics, яка використовує якісні дослідження і аналіз, щоб зрозуміти, як долати поляризацію суспільства у сучасному світі. Керівники проекту: Енн Епплбаум — співдиректорка програми «Арена», американська колумністка, авторка книг про ГУЛАГ та Голодомор; Пітер Померанцев

— співдиректор програми «Арена», британський медійник, дослідник пропаганди, автор книг «Нічого правдивого й усе можливе», а також «Це не пропаганда». Редактори проєкту: Наталя Гуменюк, Євген Самойленко.

В питаннях щодо проекту вказавши тему “Поза сходом і заходом” пишіть на

адресу: [email protected]

Поділитись: