Матеріал є частиною спецпроекту

«Поза сходом і заходом»: дослідницький проект hromadske та LSE про ставлення українців до історії

Український кіноінженер Анатолій Кокуш у 2006 році отримав два технічні Оскари за свої унікальні винаходи для кінозйомок. «Титанік», «Аватар», усі частини «Трансформерів» та «Місії нездійсненної» — більшість голівудських блокбастерів, де є екшн-сцени, знімали за допомогою операторських кранів «Авторобот» та «Каскад», винайдених київською компанією «Фільмотехнік». Анатолій Кокуш заснував її в 1990-му, на початку найбільшої в історії незалежної України економічної, політичної та світоглядної кризи, яку тепер ми називаємо просто «дев’яності».

Журналісти hromadske побували на заводі «Фільмотехнік» та познайомилися із його засновником Анатолієм Кокушем, аби розпитати, як саме йому вдалося побудувати щось настільки успішне, у час коли все навколо розвалювалося й змінювалося щодня. Про це — у відео з дослідницького спецпроєкту hromadske і LSE «Поза сходом і заходом» про ставлення українців до історії.

«Поза сходом і заходом»: спільний дослідницький спеціальний проект hromadske та London School of Economics про ставлення українців до історії. Що робить hromadske: знімає 15 відео про історію – українську і світову. Що робить LSE: аналізує реакцію українців на конкретні події в історії країни та світу за участі українських та британських соціологів, працюючи з фокус-групами, досліджуючи соцмережі. Результати будуть оприлюднені у 2020-му році і повинні стати матеріалом для українських медіа та суспільства. На етапі проведення соціологічних досліджень та обрання тем нас консультували провідні українські історики — Сергій Плохій, Ярослав Грицак і Сергій Єкельчик.

Завдання проекту: завдяки візуальному сторітелінгу шукати шляхи для подолання поляризації суспільства і повернути медіа роль майданчика для конструктивної дискусії. 

Проект здійснюється в межах інноваційної програми «Арена» London School of Economics, яка використовує якісні дослідження і аналіз, щоб зрозуміти, як долати поляризацію суспільства у сучасному світі. Керівники проекту: Енн Епплбаум — співдиректорка програми «Арена», американська колумністка, авторка книг про ГУЛАГ та Голодомор; Пітер Померанцев

— співдиректор програми «Арена», британський медійник, дослідник пропаганди, автор книг «Нічого правдивого й усе можливе», а також «Це не пропаганда». Редактори проєкту: Наталя Гуменюк, Євген Самойленко.

В питаннях щодо проекту вказавши тему “Поза сходом і заходом” пишіть на

адресу: [email protected]

Поділитись: