Чорнобильську зону планують перетворити на місце розвитку інновацій та науки

В уряді пропонують перетворити Чорнобильську зону відчуження на місце розвитку інновацій та науковий хаб.
Про це міністр захисту довкілля Руслан Стрілець розповів членам парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування.
Раніше у січні Кабінет Міністрів схвалив Стратегію розвитку Зони відчуження до 2032 року. На думку очільника Міндовкілля, десятки тисяч гектарів цієї території можуть стати місцем інновацій та «екологічного лідерства».
Так, за концепцією, Чорнобиль повинен стати новим центром дослідження мирного атому, нових практик та рішень, розвитку наукової та дослідницької інфраструктури. У міністерстві зазначили, що обговорюють з іноземними партнерами можливість розміщення на підприємствах Чорнобиля нового обладнання.
Крім того, концепцією передбачається розвиток Чорнобильського біосферного заповідника й туристичної інфраструктури.
Також в уряді бачать Зону відчуження як «елемент енергетичного хабу Європи». А втім, у міністерстві визнають, що найбільший виклик у майбутньому — розмінування цієї території, адже зона забруднення мінами досі невідома.
Більше про Зону відчуження
Після аварії на Чорнобильській АЕС в 1986 році територія площею 2576,9 км² зазнала інтенсивного забруднення довгоживучими радіонуклідами.
Цією територією керує Державне агентство України з управління зоною відчуження, що входить до складу Міндовкілля. Вона включає північ Вишгородського району Київської області, де розташовані безпосередньо електростанція, міста Чорнобиль та Прип’ять, а також частина Житомирської області аж до кордону з Білоруссю.
У 1990-ті роки, після того, як рівень радіації знизився, Чорнобильська зона стала популярним туристичним об’єктом. Крім того, на її території створили біосферний заповідник.
У лютому 2022 року російські окупанти захопили Чорнобильську електростанцію, взявши у заручники персонал. На території Зони відчуження також проходять військові навчання.
- Поділитися: