Чотири банкіри допомогли другу путіна перевести 30 млн євро на рахунки у Швейцарії. Тепер їх засудили

Суд у Цюриху визнав винними в недбалості з фінансовими операціями чотирьох банкірів, які допомогли другу путіна, віолончелісту Сергію Ролдугіну переказати мільйони євро через рахунки у швейцарських банках.
Про це повідомляє Reuters.
Чотирьох банкірів — трьох росіян і одного швейцарця — визнали винними в тому, що вони допомогли Сергію Ролдугіну покласти мільйони євро на рахунки у швейцарських банках між 2014 та 2016 роками. У справі фігурувало близько 30 мільйонів швейцарських франків (приблизно 30 мільйонів євро).
Ролдугін є віолончелістом та хрещеним батьком старшої доньки путіна Марії. Уряд Швейцарії ще називає його «гаманцем путіна».
Прокуратура стверджувала, що банкіри не зробили достатньо для встановлення особи справжнього власника коштів, оскільки було сумнівним те, що Ролдугін — справжній власник. У Швейцарії банки повинні відхилити або припинити ділові відносини, якщо є сумніви щодо справжнього власника грошей.
Проте банкіри допомогли віолончелісту управляти двома банківськими рахунками «Газпромбанку» в Цюриху. Хоча музикант не веде жодної бізнес-діяльності. Навіть у коментарі New York Times він запевняв, що не є бізнесменом та не володіє мільйонами.
Ролдугін після початку повномасштабної війни росії проти України потрапив під санкції Заходу, зокрема Швейцарії, як член найближчого оточення путіна. У минулому російський президент називав Ролдугіна другом, музикантом та благодійником, «який чесно заробив трохи грошей» на пакеті акцій російської компанії.
Адвокати банкірів переконують, що не було підстав сумніватися в тому, що музикант є справжнім власником коштів, бо він багатий, адже є другом путіна.
«Сергій Ролдугін — не просто віолончеліст і диригент, а й улюбленець кремля, який, очевидно, мав доступ до особливих можливостей фінансування, що дозволило йому накопичити значні статки», — заявили сторони захисту.
Попри це суд призначив чотирьом банкірам умовне покарання та штрафи. Їхні адвокати планують оскаржувати рішення.
- Поділитися: