Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров вважає «прикрим непорозумінням» рукостискання президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана з «депутатами» Держдуми РФ з анексованого Криму.

Про це Чубаров заявив в ефірі програми «Нині вже» на hromadske.

«Але є одне але. Це непорозуміння стало можливим через невдалу роботу багатьох служб. Якщо говорити про турецьку сторону, це провал служби протоколу турецького Меджлісу (парламент). Вони мали знати про чутливу тему Криму і могли упередити це (поїздку «депутатів» з Криму до Стамбула — ред.)», — сказав він.

Водночас він додав, що треба говорити й про українські профільні відомства, які могли попередити це. Чубаров зазначив, що упродовж останніх років кримські татари та українська влада багато подібних випадків попередили.

«Були такі моменти, коли той же (Руслан — ред.) Бальбек, так званий депутат з Криму, він уже приїжджав до Анкари у складі російської делегації, але (В’ячеслав — ред.) Володін як голова Держдуми приймав участь у протокольних заходах, а Бальбек як турист ходив по Анкарі. Це попереджували ми разом з нашими спеціалістами», — розповів Чубаров.

Він додав, що не бачить у цьому інциденті провини самого Ердогана.

«Вони (росіяни — ред.) підвели свою делегацію, для них дуже важливо було зробити це фото. А люба вихована людина, якій підводять якусь делегацію людей, якщо їй протягують руку, вона її тисне. Ми тут не можемо докоряти Ердогану, але його службі, ми вважаємо, що для них це провал», — зазначив голова Меджлісу. 

Роблячи висновок Чубаров сказав, що цей інцидент є «прикрим непорозумінням», але його можна було уникнути.

Він наголосив, що Україна повинна вимагати від усіх країн, аби представники окупаційної влади Криму не входили до жодної російської делегації.

Також Чубаров запевнив, що Туреччина надалі підтримуватиме територіальну цілісність та суверенітет України й не відступиться від політики невизнання анексії Криму.

Раніше в українському МЗС заявили, що зустріч Ердогана з кримськими «депутатами» була випадковою.

13 жовтня стало відомо про зустріч 11 жовтня президента Туреччина Реджепа Таїпа Ердогана з російською парламентською делегацією. До її складу увійшли два «депутати Держдуми» від анексованого Криму — Наталія Поклонська та Руслан Бальбек.

Зустріч відбулася на Конференції спікерів парламентів з протидії тероризму і зміцненню регіональної взаємодії, де також були делегації Афганістану, Китаю, Пакистану та Туреччини.

МЗС України направило Туреччині ноту протесту через зустріч президента Ердогана з «депутатами» з анексованого Криму.

У Меджлісі кримськотатарського народу назвали цей інцидент провокацією Кремля.

Поділитись: