Чи можливий діалог між Росією та ЄС? (огляд преси)
EUobserver цитує документ, надісланий Високим представником ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Федерікою Могеріні міністрам закордонних справ країн ЄС напередодні їх засідання в понеділок. На її думку, санкції ЄС проти Росії повинні бути розподілені на два пакети: заходи, пов'язані з анексією Криму, та інші, пов'язані з «дестабілізацією у східній Україні». Зазначається, зокрема, що санкції, пов'язані з Кримом - чорні списки чиновників і заборона на інвестиції ЄС мають «залишатися в силі до тих пір, поки анексія триватиме». Водночас, економічні санкції щодо російських банків і енергетичних компаній, можуть бути «пом'якшені», якщо Росія дотримуватиметься мінських угод про припинення вогню, перестане втручатися у відносини Україна-ЄС, і постачатиме газ до Європи.
Економічна криза, падіння рубля та цін на нафту - усі ці фактори можуть посприяти діалогу між Кремлем та ЄС та відкрити нові «дипломатичні вікна» для переговорів, зазначає видання The Financial Times. Таку можливість припускають, зокрема, у Ризі - Латвія нині головує у ЄС. Пов'язують такі надії і з новою очільницею зовнішньополітичного відомства ЄС, Федерікою Могеріні. Втім багато хто не вірить у подібний сценарій, адже події на Донбасі, зокрема, нещодавня трагедія у Волновасі свідчать про протилежне.
Генеральний секретар НАТО Йєнс Столтенберг закликав Німеччину збільшити оборонний бюджет, пише німецьке видання Frankfurter Allgemeine. У ході візиту в Берлін Столтенберг підкреслив, що Північно-Атлантичний Альянс не зацікавлений у конфлікті з Росією і волів би повернутися до співпраці. Втім для цього Росія мусить «поважати європейські цінності, зокрема територіальну цілісність». Тим часом кацлер ФРН Ангела Меркель зазначила, що не вважає спроби вирішити конфлікт в Україні такими, що провалилися. Нагадаємо, 15 січня в Астані мала відбутися зустріч щодо конфлікту в Україні у так званому нормандському форматі - за участі ФРН, Франції, Росії та України. Втім і досі переговори тривають на рівні міністрів закордонних справ. За словами Меркель, така зустріч матиме сенс лише якщо «буде достатньо підстав чекати від неї якогось результату» НАТО закликає Німеччину збільшити витрати на оборону.
У Росії майже не висловлюють підтримку Charlie Hebdo, пише видання Liberation, Франція.
На нечисленні акції підтримки прийшли головним чином французькі експати, а прокремлівські ЗМІ здебільшого стверджують, загибель і під час теракту карикатуристів - результат їхніх власних дій.
На стихійне зібрання біля посольства Франції і республіканський марш в неділю зібралися лише близько ста осіб, причому більшість з них були французами. Поліцейські затримали двох осіб, які наважилися підняти плакати з написом «Я - Шарлі» неподалік Кремля, водночас, зазначає видання, абсолютно не звертали уваги на активістів радикальних релігійних організацій (настільки ж нечисленних) із транспарантами «Французькі святотатці отримали по заслугах».
Політологи і політики твердять, що Франція лише пожинає те, що сама і посіяла. За їхніми словами, вона зазнала невдачі з інтеграцією мусульман, яких в країні стало занадто багато і підштовхує їх до джихаду своєї близькосхідної політикою.
- Поділитися: