Чи зустрінуться Порошенко з Путіним у Мілані? (огляд преси)
Інтернет-видання РБК публікує розслідування про російських солдатів в Україні. Автори матеріалу з'ясували, що більшість російських солдат, які пропали чи загинули в Україні, служили в 5и частинах ВДВ, що складають російський миротворчий корпус.
Серед інших – десантники з Ульяновської, Костромської, Псковської, Краснодарської, Рязанської областей.
Серед доказів наводять свідчення близьких, зокрема, дружини одного з військових:«Они говорят: «Да мы были на Украине», – По ее словам, муж вернулся с территории Украины в Ростовскую область в первых числах сентября: «Буквально вчера [3 сентября] дали отзвониться. Ребята не хотят там оставаться».
Доповнюють картину свідчення самих російських військових, які затримали українські силовики: десантників, які «заблукали», також Петра Хохлова, рядового 9-тої мотострілкової бригади з Нижнього Новгорода.
Washington Post пише про українських біженців у Росії – зокрема, у місті самоварів Тулі. Більшість із тих, з ким спілкувався автор, не має наміру повертатися назад на Донбас – особливо тепер, коли конфлікт там заморожено, можливо, на роки.
Одна з жінок переконувала журналіста, що по цивільним стріляє українська армія. Більшість її друзів із рідного міста на Донбасі зараз біженці і розкидані по широкій території Росії. Дехто потрапив у Магадан, інші в Астрахань.
І хоча життя біженців важко назвати легким, дехто з місцевих росіян невдоволений їх приїздом: так, одна мешканка Тули поскаржилася журналістові, що біженцям надають те, на що росіянам розраховувати зась: житло та роботу.
Італійське видання Internazionale із посиланням на агенцію TMNews повідомляє про можливу участь Петра Порошенка у саміті ASEM у Мілані 16-17 жовтня, на який планує приїхати і президент Росії Володимир Путін. Агенція посилається на анонімні джерела, які проте не підтверджують, чи можлива зустріч лідерів двох держав. Журналісти зазначають, що сам Порошенко раніше анонсував зустріч із Путіним протягом «двох чи трьох тижнів». Цю ймовірність не виключив і помічник Путіна Юрій Ушаков.
Чому китайці вважають Путіна «великим»? Цій темі присвячена стаття у Wall Street Journal. Біографія Путіна у Китаї потрапила у список із 10 non-fiction бестселерів у вересні цього року. Китай також став однією з небагатьох країн світу, де, за даними Pew Research Center, популярність Путіна після його дій в Україні зросла: і зараз становить 66% порівняно із 47% минулого року.
«Особистість Путіна вражає - як чоловіка і як лідера. Китайцям це подобається. Він захищає інтереси Росії», - цитує газета експерта із російсько-китайських зв'язків університету Шанхая.
Багато спільного є і між Путіним та очільником Китаю Сі Дзіньпінем - обом 61 рік, обоє хочуть позиціонувати свої країни як глобальні потуги на противагу Заходу. Обоє вбачають "руку США" у масових протестах в Україні та Гонконгу.
Сербія готує грандіозний парад під час візиту Путіна в середині жовтня, пише англомовне інтернет-видання Balkanist. На думку кореспондента, влада країни заграє одночасно і з ЄС, і з Росією: на втіху першому і щоби продемонструвати свою толерантність, влаштувала гей-парад у Белграді. А щоби порадувати російського лідера, прем'єр-міністр Сербії обіцяє провести за два тижні військовий парад, якого столиця «не бачила протягом 40 років». Формальною підставою буде святкування 70-річчя звільнення Белграда, однак ініціатива Вучича задумана і як піар Путіна в образі супергероя, царя - це той образ, який, на думку журналіста, сербський прем'єр прагне імітувати.
Колишній пропагандист з Північної Кореї, Чан Чін Сон, стверджує що Кім Чен Ин не контролює КНДР - про це пише Vice News. Ця заява прозвучала заява під час конференції колишніх мешканців Північної Кореї в Нідерландах у вересні. За його словами, посадовці, які раніше звітували тільки перед Кім Чен Іром, перестали виконувати накази його наступника, Кім Чен Ина.
Фактично керують країною різні фракції, які по різному бачать майбутнє КНДР. Одні виступають за тоталітарний устрій, інші - за відкритий ринок. «Іноземці надто фокусуються на діях Кім Чен Ина, не звертаючи уваги на тих хто справді керує з-за лаштунків», вважає герой статті. На його думку, він - маріонетка членів організаційного відділу центрального комітету, а «світу промили мізки диктаторством Кім Чим Ина».
- Поділитися: