Чилі стала першою державою в Латинській Америці, де офіційно заборонили поліетиленові пакети для комерційного використання.

Чилі стала першою державою в Латинській Америці, де офіційно заборонили поліетиленові пакети для комерційного використання.

Про це повідомляє ВВС.

Новий закон підписав президент Себастьян Піньєра. Згідно з рішенням, великий бізнес має півроку, аби припинити використовувати поліетиленові пакети. Малому бізнесу, наприклад, невеликим магазинам, на адаптацію дали два роки.

Заборона означає, що в Чилі не можна буде використовувати поліетилен окрім як для гігієнічних цілей та з метою збереження свіжості продуктів.

Водночас зазначається, що магазини зможуть видавати покупцям лише два пакети в одні руки. Тих, хто порушуватиме закон, будуть штрафувати на 370 доларів США.

«Без вагань, ми зробили великий крок в бік очищення Чилі», — сказав президент країни.

Раніше повідомлялося, що мережа кав’ярень Starbucks планує до 2020 року припинити використання пластикових соломинок у напоях, як крок до всесвітньої кампанії із захисту природи від пластику.

Нагадаємо, що в Індії оштрафували McDonald's та Starbucks через використання пластику.

McDonald’s заявив, що замінить пластикові соломинки на паперові у Британії та Ірландії.

Єврокомісія може заборонити низку пластикових виробів та стягувати з країн кошти за кожний кілограм пластикового сміття, яке не придатне для переробки й повторного використання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Щороку у світі використовують до 5 трильйонів пластикових пакетів — ООН

Британський уряд планує заборонити продаж пластикових соломинок, мішалок та вушних паличок, щоб захистити водойми від забруднення.

Київська міська рада заявила, що пропонуватиме обмежити в Україні використання поліетиленових пакетів у магазинах.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Greenpeace показала дітям океанаріум зі сміттям замість риб

Поділитись: