Ціна на газ, який Нафтогаз продає для потреб населення та теплокомуненерго, у липні зросла на 7% у порівнянні з червнем (без податку на додану вартість та витрат на транспортування).

Про це повідомляє пресслужба Нафтогазу.

Так, у липні ціна на газ зросла на 16 копійок до 2,30 грн за кубометр.

«Загалом, з початку року ціна ПСО знизилась на 51%, а в порівнянні з аналогічним періодом минулого року падіння вартості блакитного палива сягнуло 53%», — йдеться у повідомленні.

За прогнозами аналітиків Нафтогазу, ціни на головних європейських газових хабах в останні тижні червня та на початку липня почали зростати, досягнувши максимальних значень з середини травня. Проте українські ціни стримують запаси газу у вітчизняних сховищах та рекордний розрив між попитом та пропозицією. Зокрема, станом на липень у підземних сховищах гащу України накопичено понад 21 млрд м³ газу, що на 42% вище показників минулого року.

У Нафтогазі пояснили, що ціни на газ традиційно падають в період низького попиту і ростуть напередодні опалювального сезону. Наразі ціни на блакитне паливо рекордно низькі у порівнянні з попередніми періодами, тому в компанії припускають, що навіть під час опалювального сезону вартість газу може бути на 20-30% нижчою, ніж у 2019 році.

Нагадаємо, у червні ціна на газ для населення знизилась на 6%, у травні — на 21%.

Поділитись: