«Ціна вторгнення буде високою»: Європарламент ухвалив резолюцію про санкції проти Росії у разі агресії щодо України

Депутати Європейського парламенту схвалили резолюцію, якою домовилися ввести жорсткі санкції проти Росії у випадку військового вторгнення в Україну. Також євродепутати згадали про Чехію й Олексія Навального.

Про це йдеться на сайті Європейського парламенту.

Так, документ підтримали 569 євродепутатів, 67 виступили проти, а 46 — утрималися. Він передбачає, що у випадку агресії проти України владу Європейського Союзу просять відключити Росію від SWIFT (Товариство всесвітніх міжбанківських фінансових телекомунікацій), зупинити імпорт газу та нафти з Росії, а також заморозити на території ЄС всі активи олігархів, наближених до російської влади.

«Ціна вторгнення Росії в Україну буде високою», — йдеться на сайті Європарламенту.

Доповнено: Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба привітав рішення євродепутатів: «Вдячний Європарламенту за чітку відповідь на загрози безпеці Європи з боку РФ. Росія має згорнути агресію проти України. Незаконна блокада у Чорному та Азовському морях має бути завершена».

У резолюції також згадали про ймовірну причетність російських спецслужб до вибуху на складі зброї в Врбетіці, що у Чехії: «Депутати Європарламенту висловлюють свою глибоку солідарність з народом і владою Чехії, а також тверду підтримку країни в подальшому дипломатичному конфлікті з Росією».

А ще європарламентарі закликали негайно звільнити ув'язненого Олексія Навального. Вони зазначили, що вирок опозиціонеру вважають політично мотивованим, а також нагадали президенту Росії Володимиру Путіну, що саме він несе повну відповідальність за здоров'я Навального.

Війська РФ біля українських кордонів

Приблизно з кінця березня з боку Росії біля кордону з Україною та в окупованому Криму відбувалося значне підвищення військової активності. Розвідка, зокрема, повідомляла, що Росія готується до дій, які мають спровокувати військову відповідь України на лінії зіткнення сторін на Донбасі. Не виключали там і спроби просування російських окупаційних військ углиб території України. У Росії спершу заявляли, що війська перекидають для проведення військових навчань. Потім уточнили, що нібито через загрозу НАТО.

НАТО й міністри закордонних справ «Великої сімки» виступили з вимогою до Росії припинити дії біля кордонів з Україною. Західні партнери (зокрема президент США Джо Байден) також заявили про підтримку територіальної цілісності та суверенітету України.

Уже 22 квітня Росія оголосила, що починає поступово відводити своїх військових від кордонів України, де вони нібито зібралися для військових навчань. Усього, за даними Міноборони РФ, у цих навчаннях взяли участь понад 110 тисяч військових, 1,2 тисячі одиниць озброєння та військової техніки, понад 40 бойових кораблів і 20 суден забезпечення.

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що «цілі раптової перевірки досягнуті повністю», а війська РФ «продемонстрували здатність забезпечити надійну оборону країни».

У Держприкордонній службі України підтверджують відведення російських військ, але тільки з окупованого Криму. Натомість змін біля східних кордонів України наразі не фіксують.