В уряді повідомили, що ціни на газ для населення у лютому 2020 року можуть продовжувати знижуватися завдяки тому, що падатиме рівень ринкових цін на блакитне паливо.

Як повідомив міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель, наразі існує низка підстав для того, аби ціни на газ продовжували знижуватися. Зокрема, продовження транзиту російського газу через Україну завдяки укладанню нового контракту, відносно тепла зима в Україні та Європі, а також рекордні запаси газу у підземних сховищах України.

«Ми очікуємо, що позитивний тренд на ринку продовжиться. Ця нова формула дасть можливість ще раз переглянути у лютому ціну на газ у бік зниження», — заявив Оржель, передає прес-служба Міненерго.

За словами міністра, кінцева ціна на газ для населення у січні буде різною та залежатиме від регіону. Загалом вона коливатиметься в межах 6-7 гривень за кубометр газу. 

Нагадаємо, що відповідно до нової методології розрахунку цін на газ для населення, ці ціни не можуть бути нижчими за вартість газу на нідерландському газовому хабі TTF плюс вартість його доставки до України.

У грудні 2019 року ціна на газ для українців (без ПДВ та витрат на його доставку) складала 4,27 гривні за кубометр.

Напередодні міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель повідомив, що завдяки тому, що Україна отримала плату за транзит газу від Росії, уряд зможе знизити ціну на газ для населення.

Як повідомив голова Оператора газотранспортної системи України Сергій Макогон, від початку 2020 року Україна забезпечила транзит 2 мільярдів кубометрів російського газу через свою територію до країн Європейського Союзу та Молдови. Водночас Росія заплатила за транспортування вдвічі більшого обсягу газу.

Загалом у 2020 році Росія забронювала транзит 65 мільярдів кубометрів газу через Україну. У 2021-2024 роках обсяги транзиту, відповідно до домовленостей, мають скоротитися до 40 мільярдів кубометрів щороку.

Поділитись: