Міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель анонсував зниження цін на газ після того, як Росія заплатила Україні вдвічі більше, ніж фактично прокачала газу.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

«Підписання договору дозволило стабілізувати ситуацію на ринку, а відповідно є всі позитивні фактори для зменшення цін. І сьогодні на Кабміні прийняли відповідні рішення», — написав він.

Міністр енергетики також уточнив, що більш детальну інформацію нададуть у понеділок, 27 січня.

Як повідомив голова Оператора газотранспортної системи України Сергій Макогон, від початку 2020 року Україна забезпечила транзит 2 мільярдів кубометрів російського газу через свою територію до країн Європейського Союзу та Молдови. Водночас Росія заплатила за транспортування вдвічі більшого обсягу газу.

Загалом у 2020 році Росія забронювала транзит 65 мільярдів кубометрів газу через Україну. У 2021-2024 роках обсяги транзиту, відповідно до домовленостей, мають скоротитися до 40 мільярдів кубометрів щороку.

30 грудня, за 1 добу до закінчення угоди про транзит газу, Україна та Росія підписали новий контракт на транзит, а також низку інших домовленостей. Серед них, зокрема, відмова Нафтогазу та Газпрому від судових спорів одне проти одного, виплата Газпромом 2,9 мільярда доларів компенсації за рішенням арбітражів та пробачення Україною 7,4 мільярда доларів штрафу за порушення Газпромом антимонопольного законодавства.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile