Від початку 2020 року Україна забезпечила транзит 2 мільярдів кубометрів російського газу через свою територію до країн Європейського Союзу та Молдови. При цьому, Росія заплатила за транспортування вдвічі більшого обсягу газу.

Про це повідомив голова Оператора газотранспортної системи України Сергій Макогон.

«Без зайвого шуму та пилу ми вже протранспортували транзитом 2 млрд кубометрів газу з РФ до країн ЄС та Молдови. Ватро зауважити, що у той самий час ми отримали плату за 4,272 млрд кубометрів (178 млн кубометрів на добу)», — повідомив Макогон.

За його словами, відповідно до нової угоди про транзит газу, Росія бронює потужності української ГТС та платить за заброньовані обсяги навіть у разі, якщо не використовує їх повністю.

«Це реальний результат підписання нового контракту, який базується на європейських засадах та включає принцип «качай або плати», — додав Макогон.

Загалом у 2020 році Росія забронювала транзит 65 мільярдів кубометрів газу через Україну. У 2021-2024 роках обсяги транзиту, відповідно до домовленостей, мають скоротитися до 40 мільярдів кубометрів щороку.

30 грудня, за 1 добу до закінчення угоди про транзит газу, Україна та Росія підписали новий контракт на транзит, а також низку інших домовленостей. Серед них, зокрема, відмова Нафтогазу та Газпрому від судових спорів одне проти одного, виплата Газпромом 2,9 мільярда доларів компенсації за рішенням арбітражів та пробачення Україною 7,4 мільярда доларів штрафу за порушення Газпромом антимонопольного законодавства.

Поділитись: