Ціни на нафту падають попри рекордне скорочення видобутку
Світові ціни на нафту 13 квітня почали несуттєве падіння попри досягнуту історичну угоду Організацією країн-експортерів нафти (ОПЕК) з рештою великих експортерів, зокрема Росією, щодо скорочення видобутку на 9,7%.
Про це повідомляє CNN.
Зокрема, вартість американської нафти сорту WTI впала нижче 23 доларів за барель, а ціни на нафту марки Brent впали на 0,3% до 31,38 долара за барель.
Таке падіння цін на нафту відбулося через те, що аналітики вважають скорочення обсягів видобутку на 9,7% буде недостатнім для того, аби пропозиція нафти відповідала попиту на неї та стабілізувала ціни. Зокрема, вважається, що через коронавірус та запровадження карантину в усьому світі попит на нафту скоротився набагато більше, ніж на 10%, тому скорочення видобутку на 9,7% не призведе до стабілізації цін.
На засіданні Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) у неділю, 12 квітня, країни домовилися скоротити видобуток нафти у травні-червні 2020 року на рекордні в історії показники.
У четвер, 9 квітня, 22 з 23 делегатів затвердили угоду з колективного зниження нафтовидобутку в травні-червні на 10 млн барелів на добу. Далі, до кінця року, коригування обсягів складе 8 млн б/д, і далі, до 30 квітня 2022 року — 6 млн б/д. База відліку — видобуток у жовтні 2018 року.
Для Росії й Саудівської Аравії, лідерів ОПЕК+, встановлена окрема цифра — 11 млн б/д. В угоді враховують тільки нафту, без конденсату.
Мексика мала б знизити видобуток у перші два місяці на 400 тис. б/д, потім на 350 тис. б/д, з 2021-го — на 240 тис. б/д.
Цю угоду погодили всі країни ОПЕК і не-ОПЕК, які беруть участь у Декларації про кооперацію, крім Мексики, тому угода мала відбудеться у разі участі Мексики.
- Поділитися: