ENRU

Канал CNN оприлюднив відео затримання в Україні шпигунів КНДР

Телеканал CNN оприлюднив відеозапис проведеної українськими спецслужбами у 2011 році операції затримання двох громадян КНДР, які намагалися викрасти в Україні секретну інформацію про розробку ракет.

Відео, за інформацією телеканалу, надали спецслужби України на тлі повідомлень ЗМІ про нібито отримання Пхеньяном двигунів українського виробництва для балістичних ракет.

Як повідомила «Радіо Свобода» речниця СБУ Олена Гітлянська, оприлюднене CNN відео свідчить про те, що такі секрети в України викрасти не могли.

«Ми разом створювали цей ролик. Трьом чи чотирьом українським телеканалам передали це відео. Я не знаю, чому використали лише CNN…  Якщо ви дивилися сюжет, то ми наголошували на тому, що не могли у нас нічого вкрасти», — сказала речниця СБУ.

На оприлюдненому відео двоє людей за допомогою фото та відеотехніки знімають нібито секретну документацію.

Однак, згодом їх затримують спецпризначенці. Затримані в рамках спецоперації за даними СБУ — шпигуни з КНДР. Вони знімали підроблену документацію.

Раніше президент Петро Порошенко закликав розглянути на Радбезі ООН питання непричетності України до ракет КНДР.

14 серпня The New York Times з посиланням на експерта Майкла Еллемана з Міжнародного інституту стратегічних досліджень повідомила, що двигуни ракет КНДР могли бути виготовлені в Україні та через Росію потрапити в Північну Корею.

Пізніше секретар РНБО України Турчинов заявив, що Україна не постачала зброю та технології Північній Кореї.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ракети Пхеньяну: хто і чому називає Україну причетною.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram