Російська «фабрика тролів» використовувала для спроб дестабілізації ситуації всередині США гру Pokemon Go та інші інструменти, повідомляє CNN з посиланням на результати власного розслідування.

Російська «фабрика тролів» використовувала для спроб дестабілізації ситуації всередині США гру Pokemon Go та інші інструменти, повідомляє CNN з посиланням на результати власного розслідування.

За даними телеканалу, за допомогою «фабрики тролів» була запущена кампанія «Don't Shoot Us» («Не стріляйте в нас»), яка повинна була виглядати як проект активістів руху «Black Lives Matter».

В рамках кампанії через різні платформи, у тому числі Facebook, Instagram, Twitter, Tumblr, YouTube і Pokemon Go, поширювалися повідомлення про застосування насильства з боку правоохоронних органів до афроамериканців. Таким чином, вважає CNN, ініціатори кампанії намагалися домогтися одразу двох цілей — спровокувати зростання невдоволення серед афроамериканського населення і змусити інших жителів країни думати, що активісти «Black Lives Matter» є загрозою, що зростає.

В рамках кампанії на сайті donotshoot.us був оголошений конкурс для учасників гри Pokemon Go. Їм пропонувалося ловити покемонів в тих місцях, де поліція застосовувала зброю проти афроамериканців, і давати спійманим покемонам імена загиблих в таких інцидентах темноношкірих. Виконавши ці умови гравцям Pokemon Go організатори конкурсу обіцяли подарункові карти в інтернет-магазині Amazon.

Телеканал зазначає, що немає інформації про те, чи взяв хтось з гравців у Pokemon Go участь у цьому конкурсі, і чи був вручений хоча б один з обіцяних призів.

З сайтом donotshoot.us, де проводився конкурс для гравців у Pokemon Go, виявили пов'язаними понад 200 відеозаписів у Youtube, що відносяться до випадків застосування насильства поліцейськими щодо афроамериканців. Телеканал також виявив зв'язок з цим сайтом з публікаціями в сервісі мікроблогів Tumblr, у тому числі і про конкурс для гравців Pokemon Go.

Сам сайт donotshoot.us, як вказує CNN, був зареєстрований на вигадане ім'я.

Сторінка «Don't Shoot Us», повідомляє телеканал з посиланням на інформовані джерела, була серед 470 акаунтів, які Facebook заблокував як підозрілі. З «Don't Shoot Us», як вдалося з'ясувати CNN, були пов'язані і ще кілька заблокованих з тієї ж причини акаунтів в соцмережі.

Офіційна представниця МЗС РФ Марія Захарова відкинула причетність Росії до вказаних каналом маніпуляцій.

Раніше повідомлялось, що російські спецслужби проводили маніпуляції з українською аудиторією через Facebook у 2014-му.

18 вересня Facebook надала спецпрокурору США дані акаунтів щодо реклами з РФ.  Її подивилися понад 10 млн людей.

29 вересня повідомлялося, що Twitter заблокував понад 200 акаунтів у зв'язку із розслідуванням втручання Росії в американські вибори. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Facebook виявив докази активності РФ в соцмережі і змінить алгоритми. 

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: