Цього тижня гривня перестала зміцнюватися і почала втрачати позиції щодо долара зокрема через психологічний фактор на ринку, вважає Сергій Пономаренко, голова департаменту відкритих ринків Нацбанку.

«Відбувся нормальний ринковий механізм, гривня зміцнювалася довгий період часу, і коли валюта зміцнюється, виникає такий психологічний феномен, що ті, хто могли б продавати валюту, а могли не продавати, вони поспішають продати, тому що вони бачать, що кожен день вони отримують менше гривень за валюту. Водночас ті, хто хотіли б купити, вони навпаки затягують процес покупки, бо навіщо купляти, якщо це не терміново, і якщо кожного дня валюта дешевшає», — сказав Пономаренко в ефірі програми «Нині вже» на hromadske.

Він пояснив, що таким чином «накопичується певний дисбаланс».

«І коли ринок тормозиться і видно, що зростання припинилося… Ще можна сказати, що для багатьох був сигнал — на цьому тижні не було великих залучень Мінфіном через аукціон. Всі зрозуміли, що фактор нерезидентів цього тижня про додаткову пропозицію валюти грати не буде. Це певним чином стало тригером», — пояснив представник Нацбанку.

Тобто, цього тижня, навпаки, валюти почали більше купувати, а не продавати, і цей дисбаланс почав вирівнюватися. Пономаренко розповів, що зокрема у середу, 2 жовтня, фізичні особи купили 100 мільйонів доларів, а продали — 50, що спричинило зростання курсу долара.

Зазвичай такого не буває і сальдо продажу та купівлі валюти приблизно рівне. За словами представника Нацбанку, від початку 2019 року населення навіть трохи більше продало валюти, аніж купило.

Раніше в НБУ заявили, що коливання курсу валют — закономірний процес.

Також у регуляторі розповіли, що за вересень українці продали на 89 мільйонів доларів більше валюти, ніж купили.

В останній тиждень вересня Нацбанк викупив з ринку майже 350 мільйонів доларів.

Поділитись: