Екс-президент Грузії Міхеіл Саакашвілі, який нещодавно повернувся в Україну, не захотів приєднуватися до партії «Удар» міськголови Києва Віталія Кличка.

Про це Саакашвілі заявив у своєму відеозверненні, оприлюдненому на Facebook.

«Нам не варто йти у цей союз, тому що в нас є чітка ідеологія і чітке розуміння, чіткі принципи… Будемо йти окремою колоною, і я буду допомагати новим людям, в силу своїх можливостей», — сказав він.

Журналістка Соня Кошкіна розповіла, що говорила із Саакашвілі на цю тему, і він відповів: «Я запитав про це у своїх прихильників і вони ідею не підтримали».

Цю ж інформацію підтвердила й журналістка Христина Бердинських.

Сам Кличко прокоментував у Facebook повідомлення про відмову Саакашвілі.

«Читаю новини в ФБ щодо нашого союзу з Саакашвілі. Без емоцій: Я свій жест зробив. Щиро і в продовження дружби та історії відносин. Запропонував у складній ситуації підставити плече, навіть не зважаючи на те, що чимало моїх прихильників неоднозначно сприйняли цю ідею. Так, коментарі в ФБ -різні, але, вибачте, не вони й раніше визначали моє ставлення до людей і мої дії щодо них-:). Є слова, а є вчинки. Я, політично- планів не змінюю», — написав він.

Кличко уточнив, що це його коментар щодо всіх можливих питань на цю тему.

Нагадаємо, Кличко запропонував Саакашвілі стати головою партії «УДАР» та йти з нею на дострокові вибори до Верховної Ради, які відбудуться 21 липня.

28 травня президент Володимир Зеленський повернув Саакашвілі громадянство України. 29 травня він вже повернувся в Україну.

Саакашвілі заявив, що не має жодних політичних амбіцій, а вже наступного дня стало відомо, що його політична партія «Рух нових сил» балотуватиметься на дострокових виборах у парламент, які відбудуться 21 липня 2019 року.

Політолог Володимир Фесенко вважає, що нинішні політичні лідери в Україні не захочуть брати Саакашвілі до себе в команду, тому що він може із союзника перетворитися на конкурента.

Нагадаємо, 26 липня 2017-го Петро Порошенко припинив громадянство Саакашвілі. Жодних заяв стосовно цього ні президент, ні співробітники адміністрації не робили.

У вересні 2017 року Саакашвілі незаконно перетнув державний кордон Польщі та України, що підтверджується рішеннями місцевого та апеляційного судів. У зв’язку з цим йому заборонили в’їзді в Україну до 2021 року.

У грудні 2017-го Саакашвілі, як лідер партії «Рух нових сил» організував в центрі Києва кілька протестів.

5 грудня співробітники СБУ та ГПУ затримали колишнього президента Грузії на даху будинку по вулиці Костьольній у Києві, в якому він мешкає. Утім, доставити в СІЗО не змогли — його соратники спочатку заблокували автівки силовиків, а відтак буквально вирвали політика в них із рук.

12 лютого 2018 року Саакашвілі все ж затримали у Києві. Згодом прикордонники повідомили, що його повернули до країни попереднього перебування, тобто, до Польщі за процедурою реадмісії. За два дні політик заявив, що отримав посвідчення особи в Нідерландах.

Перебуваючи в Україні, Саакашвілі був фігурантом у трьох кримінальних провадженнях, які розслідують українські правоохоронці. Перша справа була пов’язана з організацією акцій протесту і так званими «грошима Курченка». Безпосередньо щодо цієї справи його допитували в СБУ.

Поділитись: