Прихильники зустрічають в аеропорту «Бориспіль» колишнього главу Одеської ОДА Міхеіла Саакашвілі (в центрі), який повернувся в Україну, 30 травня 2019 року
Фото:

EPA-EFE/SERGEY DOLZHENKO

Колишній глава Одеської облдержадміністрації та екс-президент Грузії Міхеіл Саакашвілі повернувся в Україну. Він прилетів рейсом з Варшави та.приземлився в аеропорту «Бориспіль».

Під час виступу в аеропорту Саакашвілі заявив, що повернувся до України не заради помсти.

«Я приїхав сюди не комусь мститися, когось карати, когось руйнувати. Руйнувати, мстити — це взагалі не мій стиль. З мільйонами українців, новим президентом і його командою. Я повернувся сюди робити те, що я найкраще вмів завжди робити, — будувати те, що мені не дали в Одесі. Я хочу разом з мільйонами українців, після того, як видався історичний шанс, з новим президентом, з новою командою, брати участь в будівництві нової України», — запевнив він.

Саакашвілі додав, що президент Володимир Зеленський продемонстрував готовність до демонтажу олігархічної системи.

Дивіться, як зустрічають Саакашвілі в аеропорту у стрімі Громадського.

28 травня президент Володимир Зеленський повернув Саакашвілі громадянство України.

Саакашвілі заявив, що не має жодних політичних амбіцій, а вже наступного дня стало відомо, що його політична партія «Рух нових сил» балотуватиметься на дострокових виборах у парламент, які відбудуться 21 липня 2019 року.

Політолог Володимир Фесенко вважає, що нинішні політичні лідери в Україні не захочуть брати Саакашвілі до себе в команду, тому що він може із союзника перетворитися на конкурента.

Нагадаємо, 26 липня 2017-го Петро Порошенко припинив громадянство Саакашвілі. Жодних заяв стосовно цього ні президент, ні співробітники адміністрації не робили.

У вересні 2017 року Саакашвілі незаконно перетнув державний кордон Польщі та України, що підтверджується рішеннями місцевого та апеляційного судів. У зв’язку з цим йому заборонили в’їзді в Україну до 2021 року.

У грудні 2017-го Саакашвілі, як лідер партії «Рух нових сил» організував в центрі Києва кілька протестів.

5 грудня співробітники СБУ та ГПУ затримали колишнього президента Грузії на даху будинку по вулиці Костьольній у Києві, в якому він мешкає. Утім, доставити в СІЗО не змогли — його соратники спочатку заблокували автівки силовиків, а відтак буквально вирвали політика в них із рук.

12 лютого 2018 року Саакашвілі все ж затримали у Києві. Згодом прикордонники повідомили, що його повернули до країни попереднього перебування, тобто, до Польщі за процедурою реадмісії. За два дні політик заявив, що отримав посвідчення особи в Нідерландах.

Перебуваючи в Україні, Саакашвілі був фігурантом у трьох кримінальних провадженнях, які розслідують українські правоохоронці. Перша справа була пов’язана з організацією акцій протесту і так званими «грошима Курченка». Безпосередньо щодо цієї справи його допитували в СБУ.

Поділитись: