Верховний суд роз’яснив своє рішення щодо позову екс-глави адміністрації президента України часів Януковича Андрія Клюєва, який просив зобов’язати ЦВК зареєструвати його кандидатом у депутати. Суд не задовольнив цю вимогу, а лише зобов’язав ЦВК повторно розглянути його документи.

Про це повідомляє прес-служба суду.

Зазначається, що ВС опублікував це роз’яснення «у зв’язку з розпосюдженням недостовірної інформації», зокрема про те, що ЦВК зобов’язана зареєструвати Клюєва кандидатом.

«Верховний суд скасував рішення суду першої інстанції в частині зобов’язання ЦВК зареєструвати кандидатом у народні депутати Андрія Клюєва, натомість зобов’язав ЦВК повторно розглянути документи щодо його реєстрації», — йдеться у повідомленні.

Як встановили судді, коли ЦВК вирішила, що Клюєв не проживав на території України останні 5 років, комісія зробила цей висновок без дослідження даних Прикордонслужби.

«Суд вважає, що оскільки ЦВК не здійснила вичерпних дій для з’ясування обставин відповідності особи установленому цензу осілості, то належним способом захисту порушених прав позивача є зобов’язання ЦВК повторно розглянути документи, подані Ліберальною партією (від якої хоче балотуватися Клюєв — ред.) України», — пояснили своє рішення у Верховному суді.

Раніше адвокат Клюєва заявив, що ВС скасував відмову ЦВК зареєструвати його кандидатом у депутати. Проте він не уточнив, що суд не зобов’язав ЦВК зареєструвати Клюєва кандидатом, а лише зобов’язав комісію повторно розглянути документи. 

Нагадаємо, 23 червня Центральна виборча комісія відмовилася реєструвати Андрія Клюєва кандидатом у депутати у зв’язку з тим, що він не проживав на території України протягом останніх 5 років.

Андрія Клюєва підозрюють в організації силової зачистки акції протесту на Майдані. На момент розстрілу протестувальників Клюєв очолював Адміністрацію президента Януковича. З країни він зник 28 лютого 2014 року — безперешкодно, незважаючи на підозру в причетності до масових убивств. Також Клюєва підозрюють у заволодінні державним майном шляхом зловживання своїм службовим становищем за попередньою змовою групою осіб, повторно і в особливо великих розмірах.

Поділитись: