Верховний суд скасував відмову Центральної виборчої комісії у реєстрації ексглави адміністрації президента України часів Віктора Януковича Андрія Клюєва кандидатом в народні депутати на позачергових парламентських виборах. Тепер рішення за ЦВК.

Про це повідомив адвокат Клюєва Юрій Сухов у Facebook, наголосивши, що рішення Верховного суду є остаточним.

Адвокати Клюєва наполягають, що останні п'ять років він живе в окупованому Донецьку.

«Суд не погодився з ЦВК України і скасував рішення про відмову в реєстрації Клюєва А.П., який постійно проживає на території України в місті Донецьку, кандидатом в народні депутати України від «Ліберальної партії України» в одномандатному виборчому окрузі № 46 на позачергових виборах 21 липня 2019 року», — написав Сухов.

Водночас Верховний суд виступив із роз’ясненням щодо свого рішення: судді зобов’язали ЦВК повторно розглянути документи Клюєва, але не зобов’язували комісію зареєструвати його.

«Верховний суд скасував рішення суду першої інстанції в частині зобов’язання ЦВК зареєструвати кандидатом у народні депутати Андрія Клюєва, натомість зобов’язав ЦВК повторно розглянути документи щодо його реєстрації», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 23 червня Центральна виборча комісія відмовилася реєструвати Андрія Клюєва кандидатом у депутати у зв’язку з тим, що він не проживав на території України протягом останніх 5 років.

Андрія Клюєва підозрюють в організації розгону студентів на Майдані 30 листопада 2013. На момент розстрілу протестувальників Клюєв очолював Адміністрацію президента Януковича.

З країни він утік наприкінці лютого 2014-го безперешкодно, попри підозру в причетності до масових убивств.

Також Клюєва підозрюють у заволодінні державним майном шляхом зловживання своїм службовим становищем за попередньою змовою групою осіб, повторно і в особливо великих розмірах.

Поділитись: