Голова Центральної виборчої комісії дякувала громадським активістам, які протестували проти реєстрації кандидатами глави Адміністрації президента часів Януковича Андрія Клюєва та блогера Анатолія Шарія. Водночас комісія просить «не робити її винною».

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському розповів заступник голови ЦВК Євген Радченко.

«Коли приймалося рішення про скасування реєстрації панів Клюєва та Шарія, Центральна виборча комісія кілька разів, починаючи від голови комісії, закінчуючи членами комісії, говорила і дякувала громадськості за уважність і суспільний резонанс», — заявив Радченко.

Він також попросив «не робити винною ЦВК».

«Тільки в мене є одне єдине прохання та застереження — не треба робити винною Центральну виборчу комісію. ЦВК, на жаль чи на щастя, не наділена ні функціями слідства, ні функціями дізнання, не може здійснювати оперативно-розшукову діяльність», — сказав Радченко.

Нагадаємо, 2 липня Центральна виборча комісія зареєструвала Андрія Клюєва та Анатолія Шарія кандидатами попри те, ще вони не проживали останні 5 років в Україні, як вимагає законодавство.

У цей же день на Майдані незалежності в Києві влаштували акцію протесту проти реєстрації кандидатами у депутати Клюєва та Шарія.

Після цього правоохоронні органи знайшли нові докази відсутності Клюєва та Шарія в Україні, на підставі чого ЦВК зняла їх з виборів.

Поділитись: