На Майдані незалежності в Києві влаштували акцію протесту проти реєстрації кандидатами в депутати відеоблогера Анатолія Шарія та голови Адміністрації президента часів Януковича Андрія Клюєва.

Також 2 липня Центральна виборча комісія зареєструвала ексглаву Адміністрації президента часів Віктора Януковича Андрія Клюєва кандидатом на дострокових виборах до Верховної Ради. Громадському в ГПУ повідомили, що Клюєва мають затримати, щойно він повернеться в Україну.

До цього Клюєву відмовляли у реєстрації кандидатом через те, що він не проживав на території України з 2014 року як того вимагає закон. За українським законодавством, одна з вимог до кандидатів в депутати — проживання в Україні протягом останніх п'яти років.

Однак, адвокат Клюєва у суді довів, що його клієнт останні п'ять років проживав не в Москві і не Підмосков'ї, а в окупованому Донецьку. Суд у своєму рішенні рекомендував ЦВК знову розглянути документи Клюєва, але Центрвиборчком більшістю голосів вирішив таки зареєстрували ексочільник АП Януковича кандидатом. 

Андрія Клюєва підозрюють в організації розгону студентів на Майдані 30 листопада 2013 року. На момент розстрілу протестувальників під час Євромайдану Клюєв очолював Адміністрацію президента Віктора Януковича. З країни він зник безперешкодно, попри підозру в причетності до масових убивств.

Також Клюєва підозрюють у заволодінні державним майном шляхом зловживання своїм службовим становищем за попередньою змовою групою осіб, повторно і в особливо великих розмірах.

Поділитись: