Центральна виборча комісія, ознайомившись з поданням про розпуск, висловила свою позицію, відповідно до викладених у ньому зауважень.

Про це йдеться в заяві ЦВК, оприлюдненій у Facebook.

Так, у Центрвиборчкомі заявили, що відмовляються сприймати всі звинувачення, які нівелюють факт проведення чесних, демократичних виборів і їх визнання народом України та міжнародною спільнотою. Початок процесу дострокового припинення повноважень всього складу ЦВК називають політичним кроком, який нестиме за собою «політичну відповідальність, як президента України, так і Верховної Ради».

Зокрема, у заяві йдеться про скасування реєстрації кандидата в депутати від одномандатного виборчого округу №169.

«Судом встановлено, що ЦВК не мала на меті створити кандидату будь-які перешкоди в реалізації пасивного виборчого права. Водночас повідомляємо, що рішення про скасування реєстрації кандидата в ОВО №169 не є безпрецедентним, так як протягом виборчого процесу було скасовано реєстрацію 154 кандидатів у депутати», — наголосили в ЦВК.

Крім того, у комісії прокоментували питання одномандатного виборчого округу №198

«В останньому рішенні суду від 9 вересня вказано, що з боку ЦВК не було жодних невиправданих зволікань щодо встановлення результатів виборів у даному окрузі», — додали в заяві.

Також зазначається, що ЦВК здійснила всі підготовчі дії щодо встановлення результатів волевиявлення в одномандатному виборчому окрузі №198.

«Однак, у зв'язку з початком процедури припинення повноважень складу Центральної виборчої комісії та з метою уникнення ситуації, яка поставить під загрозу встановлення легітимних та законних результатів виборів, станом на 11 вересня ЦВК вимушена відтермінувати початок повторного підрахунку голосів на виконання рішення суду», - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, перший заступник голови профільного комітету Ради Ярослав Юрчишин (фракція «Голос») повідомив, що 10 вересня президент України Володимир Зеленський ініціював звільнення всіх членів Центральної виборчої комісії.

За словами депутата, таку пропозицію Зеленський пояснює проблемами на окрузі №198 на Черкащині, де переможцем визнали мажоритарника Сергія Рудика, але потім суд скасував це рішення. Результати виборів на окрузі №198 скасував Верховний суд за позовом кандидатки від «Слуги народу».

Пізніше стало відомо, що комітет Ради рекомендував парламенту підтримати подання президента Зеленського про звільнення всіх членів ЦВК.

Своєю чергою, голова ЦВК Тетяна Сліпачук вважає, що комісія працювала належним чином, а можливий розпуск Центрвиборчкому ставить під сумнів легітимність виборчих процесів, проведених нинішнім складом комісії.

Поділитись: