У деяких випадках зараження комп'ютерів вірусом Petya знищені дані на комп'ютерах можна відновити.

У деяких випадках зараження комп'ютерів вірусом Petya знищені дані на комп'ютерах можна відновити.

Про це повідомляє Кіберполіція.

Це стосується випадків, коли комп'ютери заражені та зашифровані частково. Наприклад, у випадках, коли система почала заражатися, але шифрування припинилося через зовнішні причини (вимкнення комп'ютеру, від'єднання від інтернету).

У поліції зазначають, що коли система MFT не порушена або порушена частково, це значить, що відновивши завантажувальний сектор MBR системи, комп'ютер запускається і може працювати.

Потрібно завантажитись з інсталяційного диску Windows зараженого ПК Зображення: cyberpolice.gov.ua

Для відновлення файлів потрібно завантажитись з інсталяційного диска Windows зараженого ПК. Якщо диски не зашифровані можна почати процес відновлення MBR.

Після завантаження, якщо жорсткі диски не зашифровані, то завантажувальна операційна система побачить їх можна приступити до процесу відновлення MBR Зображення: cyberpolice.gov.ua

У випадку, коли комп'ютер заражений повністю, система не завантажується, а на екран виводиться вікно з вимогою сплатити гроші, встановити дані неможливо.

Нагадаємо, 27 червня комп'ютерний вірус-вимагач атакував українські банки, державні та приватні підприємства, медіа, державні відомства. У Національному банку України назвали це найбільшою «хакерською» атакою.  

Також повідомлялося, що вірус-вимагач уразив комп’ютери підприємств Європи та США. СБУ заявила при причетність російських спецслужб до вірусу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цифровий апокаліпсис через недбалість: що треба знати про наймасштабнішу хакерську атаку в Україні.

Комп'ютерний вірус-вимагач Petya.А: як захиститись.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile