Данілов: Молдова і Казахстан — під загрозою «братніх обійм» росіян
Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов заявив про небезпеку з боку росії для Молдови та Казахстану.
Про це він сказав в етері українських телеканалів.
Він підтвердив, що заяви рф про наміри вийти до «Придністров'я» розглядають як початок активізації наступу на півдні України. Наразі на території невизнаного «Придністров'я» перебувають приблизно 1,5 тисячі російських солдатів.
«Хочу нагадати, що цей конфлікт стався ще на території Радянського Союзу. У цьому безпосередньо бере участь рф, вона його модерує... Лавров заявив, що молдовани є їхніми братами. Ба більше, братами є і казахи. Тому їм треба приготуватися, це може бути початок такого "братання" на території Молдови», — сказав Данілов.
Він додав, що Україна однією з перших відчула на собі таке «братання» росіян через зброю, вбивства та насильство, «і воно зараз може розповсюдитися на Молдову та Казахстан».
Що передувало?
22 квітня військове командування росії заявило, що під час так званої другої фази війни проти України їхні війська спробують повністю захопити Донецьку та Луганську області, а також південь України до невизнаного «Придністров'я».
«Контроль над Донбасом дозволить створити сухопутний коридор у Крим та впливати на життєво важливі об'єкти ЗСУ.Контроль над півднем України дасть рф ще один вихід у "Придністров'я", де є факти утисків російськомовного населення», — сказав заступник командувача Центрального військового округу. Після цього Молдова викликала російського посла Олега Васнєцова.
Вже 25 квітня російські пропагандистські ЗМІ та влада невизнаного «Придністров’я» повідомили, що так зване Міністерство держбезпеки у Тирасполі обстріляли з гранатометів. Українська розвідка повідомила, що вибухи є провокацією, організованою федеральною службою безпеки рф для нагнітання панічних та антиукраїнських настроїв.
Того ж дня заступник глави МЗС росії заявив, що рф виступає за мирне врегулювання «придністровської проблеми» з урахуванням територіальної цілісності Молдови та особливого статусу регіону.
- Поділитися: