Європарламент назвав свої рекомендації щодо України для учасників майбутнього саміту ЄС
Європейський парламент рекомендуватиме учасникам саміту лідерів ЄС, який відбудеться 23—24 червня, надати Україні статус кандидата на вступ та оборонну допомогу, яку вона просить.
Про це повідомив голова комітету Європарламенту із закордонних справ Девід Макалістер із посиланням на відповідний проєкт доповіді, передає «Укрінформ».
«Ми рекомендуємо надати Україні зброю і все обладнання, відповідно до потреб, що були висловлені українською владою, та надати країні статус країни-кандидата як чіткий політичний сигнал солідарності з мужнім народом України», — сказав він.
Європарламент рекомендуватиме забезпечити широкий моніторинг застосування санкцій ЄС, щоб зміцнити їхню практичну дію. Також доповідь комітету містить ще низку рекомендацій, які стосуються України. Серед них — адаптація до нових геополітичних реалій місій та операцій ЄС в межах Спільної політики з безпеки й оборони, зокрема для надання належної підтримки Україні та Молдові.
Зближення України та ЄС
Президент Володимир Зеленський 28 лютого підписав заявку на членство України в Євросоюзі. 1 березня Європейський парламент майже одностайно проголосував за резолюцію, в якій закликав інституції Європейського Союзу працювати над тим, щоб надати Україні статус кандидата в ЄС.
Україна вже заповнила та передала Єврокомісії опитувальник, який допоможе ЄС вирішити, чи має наша країна стати кандидатом на вступ. Далі Комісія має надати свій висновок і передати опитувальник Європейській Раді. Коли його схвалять, Україна отримає статус країни-кандидата й почне переговори про вступ до ЄС.
Водночас лідери Франції, Німеччини та Австрії заявляють, що вступ України в ЄС може тривати роками та пропонували організувати інші форми співпраці.
Україна ж наполягає саме на членстві в ЄС. 6 червня президент Володимир Зеленський вкотре наголосив, що Україна не розглядає альтернативи членству в Європейському Союзі. Представники Європейської Ради обговорять надання Україні статусу країни-кандидата в ЄС під час саміту 23-24 червня.
Переговори про вступ серед чинних членів ЄС тривали по-різному. Наприклад, Швеція подала заявку в 1991 році, а вже у 1995 стала членом. Натомість Туреччина заявку подала ще в 1987 році, але досі не приєдналася до ЄС.
- Поділитися: