Данія вперше оголосила дотримання безпеки Гренландії важливішою за такі загрози, як тероризм чи кіберзлочинність.

Про це повідомило ВВС.

Служба оборонної розвідки пов'язала зміну пріоритетів з бажанням президента США Дональда Трампа придбати Гренландію.

Гренландія є частиною Данії, але має значну автономію, зокрема свободу укладання торгових угод з іншими країнами. У 1985 році Гренландія вийшла зі складу Європейського економічного співтовариства. Китай вже підписав з нею договори про розробку місцевих родовищ.

Як повідомляє Reuters, у щорічній доповіді щодо оцінки ризиків, Данія наголосила на тому, що «Росія розпочинає гру великих держав» в Арктиці між РФ, США та Китаєм, що збільшує рівень напруги в регіоні.

Так, армія РФ вперше випробувала свою нову гіперзвукову ракету «Кинджал» в Арктиці. У Данії заявляють про збільшення напруги в регіоні.

Раніше The Wall Street Journal повідомило, що Трамп подумує про купівлю Гренландії, яка є частиною Данії й має статус автономії. Трамп підтвердив зацікавлення і заявив, що купівля Гренландії була б «стратегічно цікавою» для США.

Данські політики назвали цю інформацію «першоквітневим жартом не по сезону» й обурилися такими намірами.

В уряді Гренландії заявили, що готові говорити про ведення бізнесу, але острів не продається. Водночас у королівській сім’ї Данії допустили продаж Гренландії США.

Гренландія — найбільший острів у світі (площа 2 130 800 км²) з населенням у майже 58 тисяч людей. Гренландія є автономним регіоном у складі Данії.

Поділитись: