Армія РФ вперше випробувала свою нову гіперзвукову ракету «Кинджал» в Арктиці. У Данії заявляють про збільшення напруги в регіоні.

Про це повідомляє російське держагентство ТАСС з посиланням на два джерела.

Це повідомлення з’явилося на другий день після того, як розвідка Данії заявила про посилення геополітичного протистояння в Арктиці.

За даними російського видання, випробування відбулися в середині листопада у російській частині Арктики на полігоні Пембой, що розташований на північний схід від Воркути. Як зазначило джерело, ракету запустили з винищувача МіГ-31К.

Як повідомляє Reuters, 29 листопада розвідка Данії оприлюднила свою щорічну доповідь щодо оцінки ризиків, у якій наголосила на тому, що «Росія розпочинає гру великих держав» в Арктиці між РФ, США та Китаєм, що збільшує рівень напруги в регіоні.

Також данські розвідники зазначать, що китайські військові частіше використовують наукові дослідження як привід для доступу в Арктику.

Зазначимо, що про існування гіперзвукової ракети «Кинджал» у березні 2018 року повідомив президент РФ Володимир Путін. Це сталося під час його звернення до Федеральних зборів, коли Путін демонстрував так звані «мультики» про нібито наявну у Москви надсучасну зброю. В анімаційних відео було зокрема показано, як ракети падають на ділянку суші, дуже схожу на американську Флориду.

Дивитися з 1:21:35.

Нагадаємо, 22 листопада Путін заявив, що загиблі від вибуху російської ракети на військовому полігоні під Сєвєродвінським, коли стався викид радіації, створювали зброю, «що не має аналогів у світі». Він пообіцяв продовжити роботу над зброєю.

Поділитись: