Державне бюро розслідувань почало досудове розслідування за фактом імовірного одержання директором НАБУ Артемом Ситником хабара від екс-депутата, керівника компанії «Енергомережа» Дмитра Крючкова.

Про це Громадському повідомили в ДБР.

У бюро зазначили, що матеріали щодо ймовірної причетності Ситника до правопорушення детективи отримали в межах власного досудового розслідування.

Провадження зареєстрували 16 квітня.

Ідеться про ймовірне отримання Ситником хабара у великому розмірі від Крючкова та невстановлених осіб — «з використанням наданої влади чи службового становища, в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, чи в інтересах третьої особи».

Також ДБР почало досудове розслідування за фактом надання Крючковим і цими невстановленими особами хабара Ситнику.

17 квітня колишній народний депутат Дмитро Крючков, якого НАБУ підозрює у махінаціях в енергетичній сфері, звинуватив директора НАБУ Артема Ситника в отриманні хабара від ХК «Енергомережа». Таку заяву Крючков зробив на суді з обрання запобіжного заходу. Напередодні детективи НАБУ затримали його в міжнародному аеропорту «Бориспіль».

На засіданні Крючков заперечив звинувачення правоохоронців та розповів про вплив на нього соратника президента Ігоря Кононенка.

Нагадаємо, 28 березня журналісти «Схем» опублікували розслідування про причетність Кононенка до виведення коштів з обленерго. За даними журналістів, соратник президента разом із олігархами братами Суркісами через компанії-прокладки виводять кошти за кордон. Контрольні акції обленерго належать державі, але насправді ними керують міноритарні акціонери Суркіси. Згідно з розслідуванням, до схеми був залучений бізнесмен Дмитро Крючков, який втік з України. Із телефонних розмов, отриманих журналістами, відомо, що Крючков відвозив в офіс Кононенка готівку.

Поділитись: