Колишній народний депутат Дмитро Крючков у залі Солом‘янського суду Києва, 4 квітня, 2019 року
Фото:

Любомира Ремажевська / Громадське

Колишній народний депутат Дмитро Крючков, якого НАБУ підозрює у махінаціях в енергетичній сфері, під час засідання суду з обрання йому запобіжного заходу заперечив звинувачення правоохоронців та розповів про вплив на нього соратника президента Ігоря Кононенка.

Як передає кореспондентка Громадського, Крючков назвав обвинувачення НАБУ «абсурдними» і «продуктом творчості прокурорів».

Крім того, Крючков стверджує, що компанія «Енергомережа», яку він очолював, постачала електроенергію законно.

Згодом він отримав пропозицію ділитись прибутком від представника Петра Порошенка, однак ім‘я представника Крючкова не назвав.

Пізніше, за словами екс-депутата, до нього звернувся соратник президента Петра Порошенка, Ігор Кононенко, і «попросив ввести нового голову НКРЕ Дмитра Вовка у курс справ».

Крючков, у свою чергу, назвав Вовка «непрофесійним» і підкреслив, що ніяких фінансових стосунків з ним не мав.

«В рамках договорів між «Запоріжжяобленерго», «Дніпроспецсталлю» та «Енергомережею» всі рахунки на 100% оплачені і немає жодних претензій. Як бачимо, тут слідство повністю сфальсифікувало факт звинувачення», — заявив колишній депутат.

Також Крючков заявив, що на початку березня сам подав заяву у німецьку прокуратуру з проханням спрощення екстрадиції та здав посвідчення політичного біженця.

Він сказав, що буде відстоювати свою позицію у судовому порядку, але не буде свідчити для НАБУ.

Як повідомляє кореспондентка Громадське, під Солом'янським судом нині проходить мітинг, учасники якого вигукують гасла «Крючкова за ґрати!». Водночас на питання журналістки вони не змогли відповісти, хто це такий.

15 квітня Крючкова екстрадували з Німеччини в Україну. У той же день детективи НАБУ затримали посадовця в міжнародному аеропорту «Бориспіль». Повідомлялось, що детективи НАБУ за погодження прокурорів Спецантикорпрокуратури наполягатимуть на триманні підозрюваного під вартою з альтернативою застави у сумі 346,22 мільйона гривень.

Нагадаємо, 28 березня журналісти «Схем» опублікували розслідування про причетність Кононенка до виведення коштів з обленерго. За даними журналістів, соратник президента разом із олігархами братами Суркісами через компанії-прокладки виводять кошти за кордон. Контрольні акції обленерго належать державі, але насправді ними керують міноритарні акціонери Суркіси. Згідно з розслідуванням, до схеми був залучений бізнесмен Дмитро Крючков, який втік з України. Із телефонних розмов, отриманих журналістами, відомо, що Крючков відвозив в офіс Кононенка готівку.

Своєю чергою, Кононенко готує позов до закордонного суду на «Радіо Свобода». Він вважає поширену інформацію недостовірною, а також виготовленою з грубим порушенням журналістських стандартів.

Поділитись: