ДБР викрило військового комісара, який допомагав злочинцям ховатися від суду

Державне бюро розслідувань затримало колишнього керівника Запорізького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (військкомату), який нині очолює Донецький обласний ТЦК. Він, за даними слідства, організував підвищені військові виплати для наближених людей та допомагав представникам криміналітету ухилятися від відповідальності.
Про це повідомляє пресслужба ДБР.
Правоохоронці традиційно не вказують прізвище фігуранта. З відкритих джерел відомо, що нині Донецький обласний ТЦК очолює Геннадій Яременко.

За даними слідства, на посаді Запорізького військового комісара з липня по грудень 2022 року чоловік без законних підстав направив наближених підлеглих до бойової бригади ЗСУ нібито для виконання бойових завдань.
Проте ці працівники військкомату перебували в зоні бойових дій за вільним графіком, як у відпустці. Слідство встановило, що вони не були призначені на посади в бойовому підрозділі, не брали участі в боях та безпідставно перебували в прифронтовій зоні.
Завдяки комісару ці військовослужбовці дістали довідки про безпосередню участь у бойових діях та безпідставно отримували додаткові бойові доплати на загальну суму понад 980 тисяч гривень.
До того ж один із цих підлеглих надав документи для отримання 700 тисяч грн грошової допомоги у зв’язку із втратою працездатності внаслідок участі в бойових діях.
Також керівник військкомату влаштовував на роботу в ТЦК представників місцевого злочинного угрупування, щоб допомогти їм ухилитися від судового розгляду кримінальних справ з особливо тяжких злочинів, додають слідчі. Також фігурант допоміг одному з «кримінальних авторитетів» знятися з військового обліку для безперешкодного виїзду за кордон.
Працівники ДБР провели обшуки за місцями роботи та проживання підозрюваного в Запоріжжі та в місті Мирноград Донецької області. Слідчі знайшли докази протиправної діяльності та особисті фото підлеглих, які отримували безпідставні виплати під час так званого «перебування на службі».
Яким може бути покарання?
Військового комісара вже затримали. Йому повідомили про підозру в перевищенні службових повноважень, вчинених в умовах воєнного стану — ч. 5 ст. 426-1 Кримінального кодексу.
Санкція статті передбачає покарання від 8 до 12 років позбавлення волі.
- Поділитися: