ДБР завершило слідство щодо ексспівробітників МВС, які під час Майдану дозволили використовувати російські гранати
Державне бюро розслідувань завершило досудове слідство щодо трьох колишніх співробітників МВС. Їх підозрюють у тому, що вони дозволили використовувати під час Революції гідності російські гранати.
Про це повідомляє Офіс генпрокурора.
За даними слідства, підозрювані розробили зміни до документів Кабміну, які дозволили правоохоронцям застосовувати світлошумові, газові та димові гранати виробництва РФ під час протестів. В прокуратурі кажуть, що в Україну незаконно доправили понад 13 тисяч таких спецзасобів за підтримки колишнього керівництва Міністерства внутрішніх справ.
Далі Департамент громадської безпеки МВС склав службові документи, за якими російські гранати видали правоохоронцям. Слідчі кажуть, що ці гранати використали 18-го і 19-го лютого 2014 року проти мітингувальників у Києві. Внаслідок цього постраждали 86 людей, зокрема 17 — отримали тяжкі тілесні ушкодження. Одна людина померла.
Також трьох співробітників підозрюють у тому, що вони розробили зміни, які дозволили використовувати водомети за температури повітря нижче нуля та тимчасово обмежувати рух транспорту і доступ громадян до окремих місцевостей і об’єктів за рішенням керівника органу внутрішніх справ. Уряд ухвалив ці зміни 22 січня 2014 року, але згодом суд визнав їх незаконними та скасував.
Один із експравоохоронців підозрюється в пособництві в наданні 45 млн гривень хабаря для заохочень та премій від керівництва Міністерства внутрішніх справ працівникам спецпідрозділу «Беркут» за їхню активну участь у перешкоджанні протесту.
Правоохоронців підозрюють у:
- вчиненні у складі організованої групи пособництва незаконному перешкоджанню проведенню мітингів, вчиненому службовою особою із застосуванням фізичного насильства;
- пособництві перевищенню працівниками правоохоронних органів влади, що супроводжувалося насильством, застосуванням зброї та спеціальних засобів;
- пособництві завданню умисного тяжкого тілесного ушкодження з метою залякування потерпілого та інших людей.
Наразі матеріали слідства відкрили підозрюваним і потерпілим.
Що таке «справа Майдану»?
Усі злочини, скоєні під час Революції гідності, умовно об'єднані в одну велику «справу Майдану». Загалом у судах слухають майже 86 судових справ стосовно 176 людей. Уже притягнуто до відповідальності 343 людини (34 високопосадовці, 185 силовиків, 16 прокурорів, 14 суддів та 70 цивільних).
Головні епізоди справи Майдану стосуються розгону студентів у ніч на 30 листопада 2013-го, незаконних дій силовиків під час акцій протесту 1 грудня і спроби розігнати Майдан у ніч на 11 грудня, а також убивств активістів протягом січня-лютого 2014 року.
- Поділитися: