Де був Путін, коли зник на 11 днів? (огляд преси)

The New York Times пише про засідання міністрів закордонних справ у форматі «нормандської четвірки» в Берліні. Газета цитує заяву міністра закордонних справ Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра про те, що обидві ворогуючі сторони в Україні повинні відвести важке озброєння від лінії фронту. Глава МЗС Німеччини також закликав відновити обмін полоненими. «Хоча бої значно вщухли, перемир’я постійно порушується. Дипломати та офіційні представники мали створити робочі групи, щоб просунутись у політичних аспектах мінських домовленостей. Це включає в себе проведення спеціальних виборів на сході України. Але на цьому фронті – великого прогресу не досягнуто», - констатує газета.

«Більшість українців не лояльні ні до Росії, ні до фашистів. У пропагандистській війні між Путіним та Заходом ігноруються складнощі України та інтереси її народу». Джеймс Мік з The Guardian пише: «Слухаючи думки людей у Британії, Європі та Америці з початку розчленування України Росією, мене вражає те, що суперечки точаться довкола питання: хто поводить себе гірше - Путін чи Захід. У цих протилежних поглядах не помітно тих труднощів, з якими живе народ України. Тривожить те, що подібні погляди схожі з поглядами путіністів: якщо ти живеш в Україні, ти повинен бути або васалом Росії, або фашистом. Але правда в іншому. Є меншість архаїчних радикалів-націоналістів із Заходу України, які завдяки участі в революції отримали кілька посад у поміркованому уряді. Є також меншість неорадянських екстремістів на сході країни. А між цими групами - більшість українців, для яких різниця між двома культурами та мовами – це дрібниці. Вони прагнуть, щоб їхня країна була східним слов’янським простором – більш справедливим та менш корумпованим, ніж Росія Путіна, Україна Януковича та Білорусія Лукашенка. Якби не діяли США та Європа, їм треба враховувати інтереси саме цієї групи».
The Daily Beast публікує інтерв’ю Майкла Вейсса з редактором російського інтернет сайту agentura.ru Андрієм Солдатовим, який оцінює головні епізоди у сучасній роботі російських спецслужб. «Де був Путін, коли зник на 11 днів», - запитав Вайс. «На мою думку, йде якась боротьба за владу. Вона вже помітна. Щойно призначено нового голову контррозвідки ФСБ», - відповідає Солдатов. На його думку, «для Путіна це дуже складна ситуація. Він навчався в КДБ, тому є прекрасним тактиком, але зі стратегією у нього проблеми. Його головна проблема – що робити далі. На мою думку, коли він зник, він намагався зрозуміти, що робити далі». Редактор сайту agentura.ru декілька разів намагався безуспішно взяти інтерв’ю у Едварда Сноудена. «Мабуть Сноуден наполіг на тому, що російська пропаганда ніколи його не використовуватиме. Він ніколи не з’являвся на Russia Today та в інших державних ЗМІ. А вони були б дуже раді бачити його».

«У Китаї бум на готелі для онкохворих». Die Welt пише про те, що хворі на рак часто їдуть у великі міста такі як Пекін та Шанхай, де працюють спеціальні готелі поблизу медичних центрів. Часто умови проживання в таких готелях – дуже погані. «Зазвичай, вони знаходяться у багатоквартирних будинках…Середня ціна проживання у них – приблизно 7 євро на добу. У більшості випадків готелі працюють за «сірими схемами». Часто самі лікарі радять пацієнтам селитись саме таким чином», - повідомляє видання. Газета наводить офіційну статистику, яка свідчить, що за 2 останні роки кількість хворих на рак легенів у Китаї зросла на 16%, а в Пекіні – на 60%. Головні причини такого різкого зростання лікарі вбачають у великій кількості курців та сильному забрудненню повітря.