Власники автівок на єврономерах оголосили всеукраїнську акцію протесту. «Євробляхери» запланували на 20 листопада початок безстрокової «акції громадської непокори» у 46 містах України.

Громадська організація «Авто Євро Сила» повідомила, що акції відбуватимуться до моменту отримання результатів щодо питання скасування законопроектів №8487 та №8488. Ці документи, за словами ініціаторів протестів, ухвалили без урахування вимог громадськості, зокрема — про скасування коефіцієнту віку в розрахунку вартості акцизу.

Власники автівок на єврономерах оголосили всеукраїнську акцію протесту
Фото: auto-euro-sila

8 листопада Рада ухвалила закон, що зменшує вартість розмитнення авто на єврономерах. Ідеться про закон №8487. Під час розгляду закону комітет Ради вніс правку, якою збільшив базову ставку для великих автомобілів з об'ємом двигуна понад 3000 кубічних сантиметрів: на бензиновому двигуні — з 50 євро до 100 євро, на дизельному двигуні — з 75 євро до 150 євро. Ставка для авто з меншим об'ємом двигуна залишається 50 та 75 євро відповідно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новий закон про розмитнення авто: це можна буде зробити втричі дешевше

Крім цього, Рада запровадила «знижку» на розмитнення за новою формулою у розмірі 50%. Спочатку пропонували зробити «знижку» протягом перших 60 днів, але під час розгляду закону пільговий термін вирішили збільшити до 90 днів. Вона діятиме для тих, хто вже ввіз авто та планує ввозити, протягом трьох місяців від дня з набуття законом чинності (це станеться, коли президент підпише його).

11 липня водії автомобілів на єврономерах у межах «Акції за захист і доступне розмитнення» заблокували центр Києва. Учасники протестів заявили, що акція буде безстроковою.

Раніше повідомлялось, що протягом 2017 року до України ввезли 965,3 тисяч автомобілів на єврономерах.

Поділитись: