У 2017 році в Україну було завезено на 221,8 тисяч автомобілів з іноземною реєстрацією більше, ніж у 2016 році.

У 2017 році в Україну було завезено на 221,8 тисяч автомобілів з іноземною реєстрацією більше, ніж у 2016 році.

Про це йдеться у дослідженні Opendatabot.

Так, за підрахунками Opendatabot, у 2016 році в режимі транзиту та тимчасового ввезення в Україну потрапило 743,5 тисяч автомобілів з іноземною реєстрацією. В 2017 році ця цифра зросла до 965,3 тисяч авто. При цьому, за перші 6 місяців 2018 року в Україну ввезли 645,7 тисяч іноземних автівок.

«Таким чином, кількість автомобілів, які заїхали в Україну в режимах «транзит» та «тимчасове ввезення», становила 9% від загального обсягу авто, які заїхали в країну в 2017 році і 13% від обсягу всіх авто, які заїхали в Україну у першій половині 2018 року», — йдеться у дослідженні.

Там також повідомляють, що найбільше «євроблях» ввозяться до України з Польщі — понад 110 тисяч машин станом на початок 2018 року. Литва посідає друге місце: звідти завезли в Україну вдвічі менше автомобілів.

«Точної цифри, скільки автомобілів на іноземній реєстрації перебуває в Україні немає. Їх важко порахувати, оскільки певна кількість транзитних «блях» конвертується у авто, яке перебуває в режимі «тимчасового ввезення». Ще якийсь відсоток транзитних «євроблях» залишається в Україні з порушеннями термінів», — зазначають в Opendatabot.

Нагадаємо, що 13 липня Верховна Рада України проголосувала у першому читанні законопроект №8487 щодо зниження вартості розмитнення автомобілів на єврономерах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як стати власником недорогого авто

Як повідомлялося, 12 липня в урядовому кварталі сталося ДТП за участі автомобіля народного депутата Павла Пинзеника та мітингувальника. Депутат заявив, що протестувальники напали на нього.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Три питання про «євробляхи»: чому протестують власники нерозмитнених авто? 

11 липня водії автомобілів на єврономерах у межах «Акції за захист і доступне розмитнення» заблокували центр Києва. Учасники протестів заявили, що акція буде безстроковою.

Раніше очільниця комітету з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна («БПП») зареєструвала у парламенті законопроекти, що зменшують акцизи на розмитнення автомобілів, зареєстрованих в інших державах.

Нагадаємо, що 4 лютого у Києві власники авто на єврономерах вимагали спростити розмитнення.

Влітку 2017-го стало відомо, що українців почали штрафувати за авто з іноземними номерами.

Поділитись: