Народний депутат фракції «Народний фронт» Євген Дейдей хоче заслухати свідка у справі про своє незаконне збагачення на комітеті Верховної Ради з питань регламенту, який розглядає подання прокуратури про зняття з нього депутатської недоторканності

Народний депутат фракції «Народний фронт» Євген Дейдей хоче заслухати свідка у справі про своє незаконне збагачення на комітеті Верховної Ради з питань регламенту, який розглядає подання прокуратури про зняття з нього депутатської недоторканності.

Про це повідомляє кореспондент Громадського.

Під час пояснень Дейдей запропонував заслухати Ігоря Лінчевського, який нібито надавав позику дружині Дейдея.

«На якій підставі, на якому законі грунтується ваш намір запросити на засідання свідків», — заперечив генпрокурор Юрій Луценко.

У свою чергу в.о. голови комітету Павло Пинзеник заявив, що подібний характер поведінки генпрокурора з Верховною Радою «може трактуватися, як тиск».

«Я вважаю, що стеження за мною та моїми близькими — це тиск на мене. Я вважаю, що доказова база абсолютно необґрунтована і прошу комітет відхилити це подання», — сказав Дейдей.

Як відомо, прокуратура вбачає ознаки незаконного збагачення в діях народного депутата.

«Наразі слідство вважає, що всі законні джерела надходжень складають 1,4 мільйони гривень. Однак, вартість набутого майна становить 6,3 мільйони гривень», — заявив Луценко.

Прокуратура посилається на те, що різниця між офіційними доходами з усіх джерел та придбаною власністю подружжя Євгена та Інги Дейдей складає більше 4,5 мільйонів гривень. За даними слідства, у період з 2007 по 2016 рік вони задекларували трохи більше 1,4 мільйони гривень.

В той же час, за даними прокуратури, в період з 2014 по 2016 роки подружжям Дейдеїв була придбана квартира вартістю 2 893 993,06 гривень та два автомобілів Audi Q7 вантістю 1 574 818,67 гривень та 1 664 879,22 гривень.

Крім того, прокуратура підозрює, що депутат намагався приховати значні суми витрат. Тому все майно записувалося на дружину, а квартира в 2016 була подарована тещі народного депутата.

За версією прокуратури, щоб легалізувати майно, дружина Дейдея взяла позику в розмірі 3,5 мільйони гривень у Ігоря Лінчевського, що було вказано в декларації депутата. Проте, прокуратура підозрює, що ці гроші насправді не передавалися дружині депутата.

Нагадаємо, напередодні Генпрокурор Юрій Луценко вніс до Верховної Ради подання про зняття недоторканності з народних депутатів Андрія Лозового, Євгенія Дейдея, Олеся Довгого, Борислава Розенблата і Максима Полякова.

Нагадаємо, депутат від «Блоку Петра Порошенка» Борислав Розенблат і депутат від «Народного фронту» Максим Поляков підозрюються в отриманні хабара за зміни в законопроектах про видобуток бурштину.  Лозового підозрюють в ухиленні від податків. Довгого у махінаціях із землею під Києвом, а Дейдея у незаконному збагаченні. 

22 червня повідомлялося, що подання Луценка щодо зняття недоторканності з п'яти народних депутатів будуть передані на розгляд в сесійну залу до кінця поточної сесії.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile