🎧 Декларація або реформа: пацієнтські організації — про Національну стратегію контролю онкозахворювань
Згідно з офіційною статистикою онкологічних захворювань, в Україні понад 1 мільйон пацієнтів. Медичну допомогу їм надають 30 онкодиспансерів, три онкоцентри та Національний інститут раку. Щороку відкриваються нові приватні медустанови, проте лікування там коштує чималих грошей.
Головні проблеми онкологічної галузі — це діагностика на пізніх стадіях, низька якість лікування та життя пацієнтів, велика фінансова токсичність такої історії хвороби, відсутність соціальної та психологічної допомоги, а також висока смертність. Ці проблеми до 2030 року повинна розв'язати Національна стратегія контролю онкологічних захворювань, проєкт якої з'явився на сайті МОЗ рік тому, а тепер, у більш розгорнутій 12-сторінковій формі, відправлений на громадські слухання для доопрацювання.
Поки що це тільки декларація про наміри — так про стратегію кажуть активісти з пацієнтських організацій і благодійних фондів, які брали участь у робочих групах при Міністерстві охорони здоров'я та допомагали писати цей документ.
Коли може бути готовий детальний план дій і бюджет, що вдалося додати до стратегії, а чого їй, як і раніше, не вистачає, наскільки правдиві цифри офіційної статистики та чи не обнулиться ця ідея після чергової зміни влади, — про це авторці та ведучій Яні Сєдовій розповіли Анна Узлова, директорка благодійного фонду Inspiration Family, Людмила Пухляк, засновниця онлайн-спільноти «Онкобудні», і Вікторія Костецька, онкопсихологиня та консультантка за програмою «Рівний рівному» Української психоонкологічної асоціації.
Слухайте цей епізод на Castbox, Soundcloud, Apple Podcasts, Google Podcasts та YouTube.
- Поділитися: