Демократка-лідерка більшості в нижній палаті Конгресу США Ненсі Пелозі заявила, що президент Дональд Трамп звільнив генпрокурора Джеффа Сешнса, щоб завадити розслідуванню ймовірного втручання Росії у президентські вибори 2016 року.

«Неможливо не сприйняти звільнення генпрокурора Сешнса, як чергову грубу спробу Дональда Трампа зірвати і припинити розслідування спеціального прокурора Роберта Мюллера (про російське втручання у президентські вибори США у 2016 році, ред.)», — заявила Пелозі.

Крім цього, вона заявила, що новий генпрокурор Метью Вітакер, зважаючи на його негативне ставлення до розслідування Мюллера, має взяти приклад із Сешнса і також самоусунутись від цієї справи.

Її слова підтримав лідер демократів у Сенаті Чак Шумер.

В серпні 2017 року Вітакер написав статтю для CNN, в якій заявив що «розгляд особистих фінансових даних» Трампа виходить за рамки повноважень спеціального прокурора. Він наголосив, що розслідування «все більше і більше виглядає, як пошук політичного компромату».

Нагадаємо, 7 листопада генеральний прокурор США Джефф Сешнс пішов у відставку. Новим генпрокурором стане Метью Вітакер. За даними телеканалу CNN, подати у відставку Сешнса попросив президент США Дональд Трамп.

Демократи вважають, що відставка Сешнса пов'язана з тим, що у березні 2017 року він взяв самовідвід від розслідування можливого втручання Росії у виборчу кампанію США.

Трамп неодноразово критикував Сешнса за те, що той самоусунувся від розслідування щодо втручання Росії у вибори. Нещодавно в інтерв'ю Трамп заявив, що «в нього немає генпрокурора».

Американські служби почали розслідування щодо втручання РФ у президентські вибори у грудні 2017 року.

У квітні 2018 року стало відомо, що розвідка Конгресу не знайшла доказів зв’язків Трампа та Путіна.

12 вересня 2018 року президент Дональд Трамп підписав указ про введення санкцій проти країн, які звинувачують чи будуть звинувачені у втручанні у вибори 2016 року.

У січні 2018 року Майкл Помпео, директор ЦРУ, заявив, що РФ спробує втрутитись у вибори до КонгресуСША в листопаді 2018.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Російське розслідування» в США: арешт Манафорта й брехня ФБРівцям

/Лев Коротаєвський

Поділитись: