Парад у Києві до 27 річниці Незалежності України став наймасштабнішим за останні роки і мав чим здивувати.

Уперше за 9 років над містом пролетіла військова авіація. Новою була й музика — «Марш нової армії», саме з його слів президент Порошенко розпочав свою промову. Пролунало нове військове вітання — «Слава Україні — Героям слава!» Також уперше за всю історію незалежності на парад окремою «коробкою» вийшли жінки — курсантки Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Військового інституту телекомунікації та інформатизації імені Героїв Крут. У військовому параді взяли участь представники 16 країн, зокрема з Канади, США, Австрії, Швеції, Литви, Латвії, Естонії, Румунії, Словаччини, Польщі, Чехії, Німеччини та Чорногорії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна відзначає День Незалежності (ОНЛАЙН)

  1. Учасники цьогорічного параду отримали пам'ятні медалі. Міністерство оборони оголосило два тендери на виготовлення відзнак «Учасник параду 2018». Ціна кожного — 75 гривень. Замовили 4200 медалей на 315 тисяч гривень.
  2. Загалом до параду залучили 250 одиниць військової техніки, зокрема 40 одиниць важкої броньованої техніки, 100 автомобілів і БТР, 30 артилерійських систем та стільки ж ракетних комплексів. Хрещатиком проїхали найновіші українські розробки, як-от самохідна артилерійська установка «Богдана» та оперативно-тактичний ракетний комплекс «Сапсан». Що стосується витрат на паливо, то, приміром, БМП-2 — модернізована бойова машина піхоти — витратила майже 3200 гривень на пальне для 3 репетицій і параду. Усього таких машин в центрі міста було 10. Вони спалюють 92 літри дизелю на 100 кілометрів. Отже, щоб доїхати від заводу імені Антонова до місця проведення параду, один БМП-2 використав майже 15 літрів дизпалива, що коштувало в середньому до 400 гривень в один бік.
  3. До організації параду в центрі міста Київська міська державна адміністрація не долучалася — гроші пішли тільки на міські проекти. Як повідомили на запит Громадського щодо вартості святкування Дня Незалежності, «за результатами проведеної процедури електронної закупівлі на торговельному майданчику платформи PROZORRO сума витрат становитиме 187 000,00 гривень». 
  4. Зокрема, столична влада Києва витратила 25 тисяч гривень на квіти, які мали покладатися в День Незалежності — за ці кошти ФОП-переможець тендеру повинен був надати 1077 букетів.
  5. Також тендери на проведення свята оголошувала кожна районна адміністрація. Наприклад, адміністрація Дніпровського району витратила 61 тисячу гривень на музичний супровід покладання квітів та підняття державного прапора — у парку «Перемога» під час урочистостей грав оркестр Державної прикордонної служби України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Я і незалежність: п'ять інших історій  

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile