УКРАЇНА

У Петербурзі активісти влаштували пікети до Дня Незалежності України

25 серпня, 2018 01:23
УКРАЇНА/У Петербурзі активісти влаштували пікети до Дня Незалежності України
Зберегти
Вигляд
Близько 15 активістів вийшли на одиночні пікети у російському Петербурзі на Невський проспект, щоб привітати Україну з Днем Незалежності.

Близько 15 активістів вийшли на одиночні пікети у Санкт-Петербурзі на Невський проспект, щоб привітати Україну з Днем Незалежності.

Про це повідомляє російська служба «Радіо Свобода».

Активісти акцентували увагу на заклику підтримати Україну у боротьбі за «свободу і право вибору свого шляху». За словами організаторки пікетів, активістки петербурзького демократичного руху «Солідарність» Ольги Смирнової, акція носить «одночасно антивоєнний і антиімперський характер».

Учасники пікетів нагадали про події 4-річної давності, коли Росія анексувала Крим і почала військове вторгнення на Донбас.

На думку Смирнової, тільки за «умови каяття російського суспільства у розв'язуванні війни в Україні, у наступних поколінь росіян і українців з'явиться можливість налагодити дружні відносини».

Активісти збирали на Невському проспекті підписи під вітальними листівками, аби потім передати їх в консульство України.

Також активісти закликали не забувати про долю політв'язня Олега Сенцова, який голодує у російській в'язниці 104 день.

Крім того, учасники акції брали короткі інтерв'ю у перехожих про їхнє ставлення до України. Деякі люди реагували на пікети агресивно, було 2 напади на активістів.

За підсумками акцій, двох людей було затримано: один нападник і один активіст «Солідарності».

24 серпня у Києві відбувся військовий парад до 27-ї річниці Дня Незалежності України.

З цієї нагоди у Києві Хрещатиком проїхало 250 одиниць військової техніки, а участь у військовому параді взяли близько 4,5 тисяч людей. Військові вперше використали нове офіційне вітання українських Збройних Сил «Слава Україні! — Героям слава!». Також уперше за дев'ять років участь у параді взяла військова авіація.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Україна відзначає День Незалежності 

27 років тому 24 серпня був підписаний Акт проголошення незалежності України, який розпочав нову сторінку в історії нашої країни.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Я і незалежність: п’ять інших історій  

Пов`язані новини