Заступник глави фракції БПП у Верховній Раді, депутат Сергій Березенко закликав міністра внутрішніх справ Арсена Авакова вибачитись за поширення інформації, «яка принижує честь, гідність та політичну репутацію». Йдеться про звинувачення Авакова на адресу Березенка щодо порушення виборчого законодавства.

«Категорично відкидаю будь-які голослівні звинувачення з боку міністра на свою адресу, і розраховую, що Арсен Борисович знайде в собі мужність вибачитись переді мною особисто за поширення недостовірної інформації, яка принижує мою честь, гідність та політичну репутацію», — заявив депутат.

За його словами, в основі цього випаду лежить «політична заангажованість керівника МВС», який «прагне поставити ввірені йому правоохоронні органи на службу одній з кандидатів на президентських виборах».

«Що провокує його на неправомірне втручання силовиків у виборчий процес під прикриттям гасел про чесні вибори», — додав Березенко.

Також Березенко висловив впевненість, що кампанія Петра Порошенка« з точки зору її чесності, відкритості і прозорості може бути взірцем для інших політичних штабів».

Нагадаємо, 23 лютого Аваков в інтерв'ю журналістам повідомив, що Сергій Березенко фігурує в кримінальних провадженнях щодо порушення виборчого законодавства.

За словами Авакова, Березенка називають «організатором схем». «Він — народний депутат, і стосовно нього слідчих дій проводити не можна. Але за фактом — так, у провадженнях фігурує», — сказав міністр.

Раніше глава МВС заявляв, що штаби кандидатів у президенти України розпалюють конфлікти. За словами міністра, станом на 18 лютого, поліція уже відкрила 61 провадження через порушення виборчого законодавства.

Нагадаємо, ввечері 21 лютого у Сумах поліцейські прибули до офісу партії БПП та затримали двох людей нібито за незаконне використання приміщення, саме приміщання силовики опечатали, а затриманих доставили до відділу поліції.

У прокуратурі Сумської області у зв'язку з інцидентом відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу), ст. 170 (перешкоджання законній діяльності політичних партій) та ч. 1 ст. 371 (завідомо незаконні затримання) КК України.

Здійснення досудового розслідування у провадженні доручено слідчим СБУ.

Поділитись: