Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков звинуватив штаби кандидатів у президенти в розпалюванні ворожнечі.

За словами Авакова, на мітингах кандидатів у президенти поліція зупинила громадян з 10 літрами зеленки, одночасно у 4-х містах.

«Мені зателефонував один товариш – це, каже, свавілля, чому поліція виводить з мітингу кандидата Х. людей? Вони ж просто стоять і не нападають поки ні на кого. Обурюється. А те, що в кишенях у порученців одного штабу проти іншого, які «просто стоять» — фінка і кастет з петардою, газ черемха і флакони з зеленкою - серед збору тисячі людей — нічого?», — зазначив Аваков.

На його думку, штаби кандидатів у президенти «розматують спіраль ненависті у суспільстві». Він також закликав їх зупинити «кураж взаємної неповаги й ненависті». 

Нагадаємо, 9 лютого перед зустріччю кандидатки в президенти Юлії Тимошенко з виборцями правохоронці затримали людей з акції «Хто замовив Катю Гандзюк?». Як повідомила кореспондентка Громадського, поліція затримала членів націоналістичних організацій С14, «Невідомий патріот» та «Традиції і порядок».

Учасники акції стверджують, що поліція застосувала силу під час затримання, забрала їхні речі та відмовилася віддавати. Через це затримані почали «протестувати», після чого, за словами активістів, поліція застосувала сльозогінний газ та побила їх.

Водночас у поліції заявили, що затримані не мають стосунку до мирної акції «Хто замовив Катю Гандзюк?», яка проходила на Контрактовій площі.

«Учасників мирної акції «Хто замовив Катю Гандзюк?» поліція не затримувала, плакати не вилучала і жодним чином не перешкоджала. Затримана були група, яка прикривала свої обличчя шарфами і при перевірці якої були виявлені газовий балончик і ніж», — сказав Громадському речник МВС Артем Шевченко.

Також поліція вважає, що затримані намагалися захопити Подільський райвідділок.

Проте Держбюро розслідувань порушило кримінальну справу через можливе перевищення влади працівниками поліції.

Увечері 9 лютого активісти поїхали до будинку міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та «обстріляли» його салютами, протестуючи проти дій поліції.

Поділитись: