За фактами порушень виборчого законодавства та порушень у проведенні передвиборчої кампанії правоохоронці відкрили 61 кримінальне провадження та склали 306 протоколів про адміністративні порушення.

Про це повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

«З початку виборчого процесу поліцією зареєстровано 1477 заяв та повідомлень щодо виборчого законодавства. Найбільше у столиці — 158, на Дніпропетровщині — 153, у Київській області — 109, Одеській — 82, Черкаській та Донецькій — по 77. Переважно це факти, пов’язані з незаконною агітацією — 1004, підкупом виборців — 1006, пошкодженням майна — 27, хуліганськими діями — 17. За вказаними фактами розпочато 61 кримінальне провадження, з яких 35 пов’язані із порушенням виборчого законодавства, а ще 26 пов’язані з проведенням передвиборної кампанії», — заявив міністр.

За словами Авакова, МВС спільно з громадськими організаціями проводить тренінги для вивчення поліцейськими законодавства щодо виборчого процесу.

Міністр додав, що правоохоронці зокрема забезпечують охорону деяких кандидатів на пост президента України.

«Наразі з таким проханням звернулись до Національної поліції 8 кандидатів», — розповів Аваков.

Як повідомлялося, в громадянській мережі ОПОРА заявили, що на майбутніх виборах спостерігачі очікують голосування за громадян, які не проживають за місцем реєстрації або перебувають за кордоном.

Згідно з опитуванням Київського міжнародного інституту соціології, проведеним з 31 січня до 10 лютого, шоумен Володимир Зеленський лідирує у президентському рейтингу та випереджує чинного президента Петра Порошенка на 9,2%. Водночас Порошенко обійшов Юлію Тимошенко на 1,9%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Вибори президента України 2019: Хто у нас кандидати?

Нагадаємо, ЦВК зареєструвала 44 кандидати в президенти України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Порошенко, Зеленський чи Тимошенко? Соціологи про вибори-2019

31 грудня в Україні розпочалася передвиборча кампанія виборів президента-2019. Голосування у першому турі виборів президента України відбудеться з 8:00 до 20:00 31 березня. Офіційні результати голосування українців мають оприлюднити не пізніше 10 квітня.

Марко Погуляєвський/

Поділитись: