Позафракційний депутат Верховної Ради Андрій Деркач оприлюднив документи про нібито вплив посольства США у Києві на діяльність Національного антикорупційного бюро.

Про це він сказав під час пресконференції.

Деркач оприлюднив отримані від журналістів-розслідувачів документи, серед яких листування помічниці першого заступника голови НАБУ Гізо Углави Поліни Чиж та спеціаліста з правових питань програми з боротьби з корупцією Департаменту юстиції США посольства США в Україні Ганни Ємельянової. За словами депутата, пересилалися переліки кримінальних проваджень, якими займаються детективи НАБУ. Начебто Чиж отримувала вказівки надати інформацію у справі ексміністра екології та власника компанії Burisma Group Миколи Злочевського.

Деркач оприлюднив суми коштів, що перераховувалися представникам Burisma Group, серед яких фігурують Джо та Гантер Байдени. Колишній віцепрезидент США Джо Байден начебто отримав 900 тисяч доларів за лобістську діяльність у Burisma, а його син понад 16 мільйонів доларів.

За словами політика, Джо Байден використовував вплив на українську владу та сприяв закриттю кримінальних справ, пов'язаних з діяльністю колишнього міністра екології України Миколи Злочевського.

Депутат повідомив, що матеріали NABU-leaks будуть опубліковані на його сторінці у Facebook. Деркач також заявив, що отримані від журналістів-розслідувачів матеріали вже передані в Державне бюро розслідувань і Генпрокуратуру України.

Водночас директор Держбюро розслідувань Роман Труба заявив під час брифінгу 9 жовтня, що в ДБР не надходили матеріали від Деркача.

Крім цього, політик повідомив, що ініціює створення парламентської тимчасової слідчої комісії, а також подав заяву про відновлення справи проти посадових осіб України за фактом втручання у вибори США. За його словами, засідання суду відбудеться 21 жовтня.

Burisma  одна із найбільших приватних газовидобувних компаній в Україні, президент та засновник якої — Микола Злочевський, ексміністр екології часів президентства Віктора Януковича. Ліцензії на розробку газових родовищ фірмам Злочевського, зокрема Burisma, погоджувало міністерство, яке він очолював. У 2014-му Злочевський залишив Україну, компанію підозрювали в ухиленні від податків, відмиванні коштів та розкраданні державних ресурсів.

Син колишнього віцепрезидента США Джо Байдена Гантер Байден, був у раді директорів Burisma з 2014-го до лютого 2019-го років. Офіційно ані Джо Байдена, ані його сина ні в чому не підозрюють, «справи проти Байдена» не існує ані в Україні, ані в США, а факти, що розслідували у справах Burisma, не збігаються із періодом роботи Байдена-молодшого у раді директорів компанії. 

Трамп стверджує, що Байден і Демократична партія в цілому причетні до корупції та порушень в Україні.

Також колишній віцепрезидент США Джо Байден, батько Гантера Байдена, – один із найрейтинговіших суперників Трампа на виборах від демократів. Вибори в США відбудуться вже у 2020 році.

Поділитись: