ENRU

Депутат Довгий закликав комітет Ради зняти з нього недоторканність

Народний депутат Олесь Довгий звернувся до членів регламентного комітету Верховної Ради з проханням підтримати подання генпрокурора Юрія Луценка про зняття з нього депутатської недоторканності.

Про це повідомляє кореспондент Громадського.

«Я звертаюся до вас: підтримайте подання і дайте мені можливість поставити раз і назавжди крапку на цих спекуляціях в судовому порядку», — заявив Довгий.

Крім того, Довгий заявив, що не підписував в якості секретаря Київради жодних документів про передачу державних земель в приватну власність, в чому його звинувачує прокуратура.

Генеральна прокуратура підозрює, що в період з 2007 по 2009 роки Олесь Довгий спільно зі службовими особами Головного управління земельних ресурсів Києва та іншими особами забезпечив 1 жовтня 2007 року ухвалення депутатами рішення щодо незаконної передачі землі. В тому числі на Жуковому острові у столиці.

Посилаючись на довідки Державної інспекції сільського господарства у місті Києві, прокуратура оцінює збитки від таких дій у понад 81 мільйон гривень.

Відповідно до описаних прокуратурою фактів, якщо провина депутата буде доведена, Довгому загрожує позбавлення волі на строк від 3 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади.

Нагадаємо, Олесь Довгий був секретарем Київської міської ради з 2006 по 2011 роки в команді тодішнього мера столиці Леоніда Черновецького. У 2012 році пробував обиратися до парламенту за мажоритарним виборчим округом в Києві, але програв вибори Віктору Чумаку. У 2014 році пройшов до Верховної Ради у якості самовисуванця на окрузі в Кіровоградській області. Того ж року увійшов до складу депутатської групи «Воля народу».

Нагадаємо, напередодні Генпрокурор Юрій Луценко вніс до Верховної Ради подання про зняття недоторканності з народних депутатів Андрія Лозового, Євгенія Дейдея, Олеся Довгого, Борислава Розенблата і Максима Полякова.

22 червня повідомлялося, що подання Луценка щодо зняття недоторканності з п'яти народних депутатів будуть передані на розгляд в сесійну залу до кінця поточної сесії.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram