Народний депутат від «Європейської Солідарності» Олексій Гончаренко подав заяву до Служби безпеки через нещодавню заяву спікера держдуми РФ В'ячеслава Володіна про «можливість від'єднання деяких українських областей».

Про це він повідомив у Facebook.

«Вважаю, що СБУ повинна негайно відкрити кримінальне провадження за загрозу територіальній цілісності нашої країни й оголосити в міжнародний розшук Володіна. Цей пан зобов'язаний стати нев'їзним ні в одну пристойну країну світу», — написав депутат.

Гончаренко додав, що 20 років у місцях позбавлення волі допоможуть Володіну «переосмислити роль українського націоналізму у світовій історії».

Зі свого боку голова Верховної Ради Дмитро Разумков під час засідання Погоджувальної ради 2 грудня зазначив, що заява Володіна не може залишитися без уваги Верховної Ради.

«Я хотів би всіх запевнити, що якщо хтось сподівається, що будуть відвалюватися, відходити, втрачатися ще якісь території, то це лише мрії», — наголосив Разумков.

Нагадаємо, 1 грудня 2019-го спікер російської Держдуми В’ячеслав Володін пригрозив Україні, що в разі збереження «націоналізму та утисків малих народів» зі складу країни вийде низка областей.

Заява Володіна оприлюднена на сайті Держдуми, вона стала відповіддю на те, що українська делегація зірвала виступ незаконно обраного до Держдуми депутата від анексованого Криму Руслана Бальбека на форумі ООН з питань меншин.

Спікер Держдуми заявив, що в Україні «порушуються права нацменшин» — росіян, угорців, поляків. Зокрема йдеться про закон про українську мову.

У Міністерстві закордонних справ України заявили, що вважають «відволіканням уваги» цю заяву спікера Держдуми РФ.

Заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар зазначив, що «провокаційні формулювання і тон заяви» проти територіальної цілісності вкладаються в логіку продовження гібридної агресії Росії проти України.

Поділитись: