Окружний адмінсуд Києва відкрив провадження у справі щодо незаконності головування Валерія Тарасюка у Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

З відповідним позовом до суду звернувся народний депутат від «Батьківщини», голова Незалежної профспілки гірників Михайло Волинець.

Він заявив, що Валерій Тарасюк не має права бути у складі НКРЕКП, оскільки раніше був керівником компанії-електропостачальника «Еф енд Ем Україна» та володів 10% її статутного капіталу.

Після свого призначення до енергетичного регулятора Тарасюк передав управління компанією своєму рідному брату Артему. Однак, як зазначає Волинець, закон забороняє призначати на посаду члена НКРЕКП людину, родич якої керує компанією на ринку енергетики.

Втім, можна припустити й іншу причину такого позову. Депутата Волинця називають людиною з орбіти олігарха Ріната Ахметова, тож, можливо, саме йому кортить змінити очільника регулятора.

Сумніватися, що в Ахметова є інтереси в енергетичній галузі, не доводиться, бо він володіє фактично монопольним становищем на ринку генерації теплової електроенергії.

Також не новиною є те, що саме завдяки вигідним регуляторним рішенням державних структур такі компанії як ДТЕК можуть отримувати надприбутки, згадати хоча б формулу «Роттердам+». Тобто зацікавленість у «своїх» людях у потрібних кріслах у подібних монополій точно є.

Можна згадати, що прем’єр-міністром України є Денис Шмигаль, колишній топменеджер саме ДТЕК. Виконувачку обов’язків міністра енергетики Ольгу Буславець також пов’язують з Ахметовим, і роблять так не тільки ЗМІ. Не в останню чергу через це депутати навіть від «Слуги Народу» не захотіли призначати її на посаду, тому Кабміну довелось обходити Раду і призначати Буславець лише т.в.о. міністра. Обидва зв’язки з олігархом заперечують.

Поділитись: